LM: Kosmiczny mecz PSG, Barca na deskach! Wpadka BVB

14.02.2017 22:40
PSG - Barcelona

Paris Saint-Germain zdemolowało Barcelonę 4:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Trzy z czterech goli zdobyli dzisiejsi jubilaci - Angel di Maria (2) i Edinson Cavani. Porażkę zanotowała także Borussia Dortmund.

Zagłosuj

Czy Barcelona odrobi straty na Camp Nou?

Liczba głosów:

Westfalczycy przegrali na wyjeździe z Benficą Lizbona 1:0 po trafieniu Konstantinosa Mitroglou. W 58. minucie karnego zmarnował Pierre-Emerick Aubameyang.

To co działo się w Paryżu przeszło najśmielsze oczekiwania, a Barcelona zapisała jedną z najczarniejszych kart w swojej historii. Mistrzowie Francji zmiażdżyli Katalończyków aż 4:0 i przed rewanżem są w arcykomfortowej sytuacji.

Strzelanie w 18. minucie pięknym uderzeniem z rzutu wolnego rozpoczął obchodzący 29. urodziny Angel di Maria. Przed przerwą podwyższył Juilian Draxler, a po niej drugiego gola - z dystansu - dorzucił di Maria. Wynik w 78. minucie obchodził kolejny jubilat, Edinson Cavani, który dziś kończy 30 lat.

Rewanże obu spotkań zaplanowano na 8 marca.