Zamknij

PZPN złożył wniosek do prokuratury ws. zachowania kiboli podczas finału PP

Krzysztof Sobczak
07.05.2018 16:40
Kibice Arki Gdynia podczas finału Pucharu Polski
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

Polski Związek Piłki Nożnej złożył wniosek do prokuratury w związku ze skandalicznym zachowaniem kiboli podczas finału Pucharu Polski Arka Gdynia - Legia Warszawa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zawiadomienie wpłynęło do Prokuratury Rejonowej Warszawa - Praga Południe i dotyczy "podejrzenia popełnienia przestępstwa przez nieustalonych sprawców".

Zobacz także

"Przestępstwa dotyczą narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, ciężkiego uszczerbku na zdrowiu uczestników imprezy masowej oraz uszkodzeniu infrastruktury stadionu w postaci nadpalenia garażu dachu mobilnego, uszkodzenia telebimu oraz zniszczenia około 100 siedzisk" - czytamy na stronie federacji.

Dodano, że federacja przekazała prokuraturze wszelkie zgromadzone materiały.

PZPN ściga kiboli

O tym, że PZPN złoży wniosek do prokuratury, poinformował tuż po meczu prezes Zbigniew Boniek.

- Uważam, że kibice Arki zaczęli strzelać z nie wiadomo czego. Uszkodzeniu uległy telebimy i dach... Jeżeli te strzały doleciałyby do kibiców Legii, to mówilibyśmy o zagrożeniu życia. Zero tolerancji z naszej strony - mówił na antenie Polsatu Sport.

W piątek Prokuratura Rejonowa Warszawa - Praga Południe wszczęła postępowanie sprawdzające w związku z wykorzystaniem środków pirotechnicznych na PGE Narodowym. Obu klubom grożą wysokie grzywny, a chuliganom zakazy stadionowe. Arka i Legia będą musiały również pokryć szkody.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PZPN/KS