Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

PZPN złożył wniosek do prokuratury ws. zachowania kiboli podczas finału PP

07.05.2018 16:40
sport

Polski Związek Piłki Nożnej złożył wniosek do prokuratury w związku ze skandalicznym zachowaniem kiboli podczas finału Pucharu Polski Arka Gdynia - Legia Warszawa.

Kibice Arki Gdynia podczas finału Pucharu Polski fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zawiadomienie wpłynęło do Prokuratury Rejonowej Warszawa - Praga Południe i dotyczy "podejrzenia popełnienia przestępstwa przez nieustalonych sprawców".

"Przestępstwa dotyczą narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, ciężkiego uszczerbku na zdrowiu uczestników imprezy masowej oraz uszkodzeniu infrastruktury stadionu w postaci nadpalenia garażu dachu mobilnego, uszkodzenia telebimu oraz zniszczenia około 100 siedzisk" - czytamy na stronie federacji.

Dodano, że federacja przekazała prokuraturze wszelkie zgromadzone materiały.

PZPN ściga kiboli

O tym, że PZPN złoży wniosek do prokuratury, poinformował tuż po meczu prezes Zbigniew Boniek.

- Uważam, że kibice Arki zaczęli strzelać z nie wiadomo czego. Uszkodzeniu uległy telebimy i dach... Jeżeli te strzały doleciałyby do kibiców Legii, to mówilibyśmy o zagrożeniu życia. Zero tolerancji z naszej strony - mówił na antenie Polsatu Sport.

W piątek Prokuratura Rejonowa Warszawa - Praga Południe wszczęła postępowanie sprawdzające w związku z wykorzystaniem środków pirotechnicznych na PGE Narodowym. Obu klubom grożą wysokie grzywny, a chuliganom zakazy stadionowe. Arka i Legia będą musiały również pokryć szkody.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PZPN/KS

Oceń