Puchar Polski: Kibice Gryfa oszaleli. Strzelali do bramkarza z rakietnicy [WIDEO]

24.09.2019 20:25
Zlatan Alomerovic

Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe z Gryfem Wejherowo 3:2 w meczu 1/32 finału Pucharu Polski, ale to wcale nie zwycięstwo "biało-zielonych" okazało się najbardziej znamiennym momentem spotkania. W 27. minucie pojedynku kibice Gryfa posłali na boisko racę wystrzeloną z rakietnicy, która jedynie o centymetry minęła bramkarza gości, Zlatana Alomerovicia. Zobacz WIDEO tego kuriozalnego zdarzenia!

Mecz Lechii z Gryfem w Wejherowie rozpoczął się znakomicie dla gospodarzy. Outsiderzy II ligi już po pięciu minutach prowadzili z "biało-zielonymi" 2:0 po golach Maksymiliana Hebela oraz Bartosza Gęsiora.

PP: Kibice Gryfa strzelali do bramkarza Lechii z rakietnicy [WIDEO]

Kibice wejherowian nie zdołali się jednak dostosować do poziomu swoich piłkarzy. W 27. minucie fani gospodarzy odpalili race, które, choć nielegalne, nie są wcale rzadkością na trybunach polskich lig. Tym razem jednak nie doszło "jedynie" do odpalenia ich i zgaszenia pod nogami, ale wystrzeliwania na murawę za pomocą rakietnic. Jedna z takich rac dosłownie o centymetry minęła nogi bramkarza "Lechistów", Zlatana Alomerovicia.

Niemiecki bramkarz gdańszczan może mówić o wielkim szczęściu. W 30. minucie arbiter główny spotkania przerwał mecz, a między kapitanami obu drużyn, sędziami, trenerami i delegatami PZPN rozpoczęły się rozmowy. Ostatecznie zdecydowano się kontynuować pojedynek, choć z zastrzeżeniem, że kolejny taki wybryk zakończy się oddaniem Lechii meczu walkowerem.

Spotkanie wznowiono dopiero w piątej minucie doliczonego czasu gry, a zatem wymuszona przerwa trwała aż 20 minut.

- Nie chciałbym ustosunkowywać się do tej sytuacji i przerwanego meczu, ponieważ to zadanie nie należy do mnie. Zdenerwowałem się tą sytuacją, bo nie jest zwykłą rzeczą, że ktoś strzela z rakietnic do piłkarzy. Pierwszy raz coś takiego widziałem, ale nie zamierzam się na ten temat wypowiadać. Wolę cedzić słowa, bo nasuwają się różne myśli. Na boisku było sportowo, obie drużyny grały twardo, ale fair i z tego należy się cieszyć - komentował po meczu trener "biało-zielonych", Piotr Stokowiec.

Gryf - Lechia: Wynik meczu 1/32 Pucharu Polski

Ostatecznie Lechia Gdańsk wygrała z Gryfem 3:2. Dwie bramki dla gości zdobył Maciej Gajos, a gola przesądzającego o zwycięstwie strzelił na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Flavio Paixao.