Zamknij

Wyrzucili go z kadry, bo awanturował się z kolegą o... fryzjera

Marek Garus
29.06.2019 12:15
Mali
fot. FADEL SENNA/AFP/East News

Puchar Narodów Afryki: Adama Niane opuścił reprezentację Mali po tym jak pokłócił się o fryzjera i spoliczkował kapitana swojej kadry - Abdoulaya Diaby'ego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Malijska Federacja Piłkarska poinformowała w piątek, że Adama Niane został wykluczony z udziału w Pucharze Narodów Afryki z powodu braku poszanowania zasad wzajemnego szacunku.

PNA: Adama Niane opuścił kadrę, bo pokłócił się z kolegą o fryzjera

Jak donoszą dziennikarze „Footmali”, 26-latek został pozbawiony szansy debiutu na mistrzostwach "Czarnego Lądu", ponieważ wdał się w awanturę i spoliczkował kapitana reprezentacji popularnych „Orłów” - Abdoulaya Diaby'ego. Piłkarze mieli pokłócić się o to, że wspomniany Diaby skorzystał z usług fryzjera jako pierwszy, nie ustępując wcześniej Niane. Obaj panowie wdali się w przepychankę i musieli zostać rozdzieleni przez swoich kolegów.

Zobacz także

Selekcjoner reprezentacji Mali, Mohamed Magassouba wezwał dwóch atakujących na rozmowę i po wysłuchaniu ich wyjaśnień zdecydował dla dobra całej drużyny wykluczyć z kadry 26-latka, który już w trakcie przygotowań do mistrzostw sprawiał problemy wychowawcze.

Zawodnik RSC Charleroi jest już formalnie trzecim piłkarzem wyrzuconym z Pucharu Narodów Afryki. Przed nim z tym turniejem pożegnali się również Selemani Ndikumana z Burundi oraz Amr Warda z Egiptu. Pierwszy z nich otwarcie zwyzywał szkoleniowca kadry narodowej przy obecności pozostałych członków zespołu, z kolei drugi dopuścił się "agresywnych zachowań w stosunku do kobiet" podczas pisania z nimi przez Internet. Co ciekawe, Warda został ostatecznie przywrócony do ekipy popularnych „Faraonów” po tym jak do selekcjonera reprezentacji Egiptu zaczęły spływać liczne protesty reszty drużyny.

RadioZET.pl/Footmali/MG