PKO Ekstraklasa: Popis Niezgody, snajper zapewnił Legii wygraną

01.09.2019 22:17
Legia - Raków

Legia Warszawa pokonała Raków Częstochowa 3:1 w meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy. Hat-trickiem popisał się Jarosław Niezgoda.

Piłkarze Legii pokazali dobrą, ofensywną grę. Pierwsze dwie bramki Niezgoda strzelił już w piątej i dziesiątej minucie, a swój koncert zakończył w 52., gdy trafił z rzutu karnego podyktowanego za faul na aktywnym Luquinhasie.

Wkrótce potem Niezgoda, żegnany owacyjnie przez kibiców, został zmieniony. Jego miejsce zajął Carlios, nieobecny w kilku poprzednich meczach wicemistrzów Polski.

Beniaminek z Częstochowy odpowiedział dopiero w doliczonym czasie gry, po strzale głową znanego z dobrej gry w powietrzu Tomasa Petraska.

Wcześniej Raków też strzelił gola (Patryk Kun), ale po analizie VAR nie został uznany z powodu faulu napastnika gości Felicio Browna Forbesa.

Legioniści zrewanżowali się w ten sposób Rakowowi za porażkę 1:2 po dogrywce w ćwierćfinale poprzedniej edycji Pucharu Polski.

Beniaminek zajmuje 12. miejsce w tabeli, a Legia awansowała na piąte. Warszawski zespół ma jeszcze spotkanie zaległe - na wyjeździe z Wisłą Płock. W przypadku zwycięstwa zostanie liderem.

Teraz piłkarzy ekstraklasy czeka dwutygodniowa przerwa z uwagi na mecze reprezentacji narodowych.

Legia Warszawa - Raków Częstochowa 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Jarosław Niezgoda (5-głową), 2:0 Jarosław Niezgoda (10), 3:0 Jarosław Niezgoda (52-karny), 3:1 Tomas Petrasek (90+3-głową).