Zamknij

Lewandowski miał być "twarzą" polskiej delegacji? Mamy oświadczenie ministerstwa

Krzysztof Sobczak
07.03.2017 17:37
Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA

W poniedziałek WP Sportowe Fakty poinformowały, że Robert Lewandowski otrzymał propozycję od polskiego rządu; miał być "twarzą" rodzimej delegacji podczas Targów w Hanowerze. Oświadczenie przekazane nam z Ministerstwa Rozwoju nieco różni się od doniesień medialnych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O sprawie pisaliśmy we wtorek. Faktem jest, iż resort kontaktował się z przedstawicielami kapitana reprezentanta Polski, jednak nie było mowy, by swoim wizerunkiem firmował on polską delegację. Mówiło się jedynie o jego udziale w ceremonii otwarcia.

Zobacz także

"Będziemy współautorami ceremonii otwarcia targów. Obecnie trwają przygotowania oprawy tej uroczystości. Jedną z rozważanych koncepcji było zaangażowanie w to wydarzenie Pana Roberta Lewandowskiego, wybitnego polskiego sportowca, rozpoznawalnego nie tylko w Niemczech, ale na całym świecie"- czytamy w oświadczeniu przesłanym radiozet.pl przez rzecznik Ministerstwa Rozwoju Monikę Ociepkę.

"Odbyły się wstępne rozmowy z jego menedżerem, który poinformował, że udział Pana Roberta Lewandowskiego w ceremonii otwarcia targów nie będzie możliwy ze względu na jego zobowiązania zawodowe. Nie było natomiast rozmów o tym, jakoby Pan Robert Lewandowski miał zostać »twarzą« polskiej delegacji czy też ambasadorem udziału Polski w targach Hannover Messe 2017" - przekazała rzecznik.

Monika Ociepka poinformowała jednocześnie, że resort nie prowadzi na ten temat rozmów z innymi osobami.

Duży prestiż dla Polski

Polska jest w tym roku krajem partnerskim Targów Hanowerskich.

"Targi w Hannoverze należą do największych i  najważniejszych na świecie imprez przemysłowych. Towarzyszy im międzynarodowa wystawa innowacyjnych produktów i usług dla przemysłu. Jako kraj partnerski Hannover Messe 2017 Polska pokaże różnorodność i dynamikę polskiej gospodarki opartej na innowacjach i będzie rozbudować międzynarodowe relacje. Targi w Hannoverze to doskonała okazja do długofalowej promocji Polski na arenie międzynarodowej i budowania silnych polskich marek w dziedzinie wysokich technologii. Polska będzie dysponowała prestiżowym stoiskiem narodowym" - podkreśliła Monika Ociepka.

Impreza odbędzie się w dniach 24-28 kwietnia.

RadioZET.pl/KS