Coca-cola wydała oświadczenie ws. zakończenia współpracy z Robertem Lewandowskim

Krzysztof Sobczak
11.01.2018 12:02
Robert Lewandowski
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Firma Coca-Cola opublikowała oświadczenie ws. zakończenia współpracy z Robertem Lewandowski. Jak czytamy w komunikacie, ma to związek ze "zmianą strategii firmy, także w obszarze wspierania sportu i inicjatyw sportowych".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Z końcem 2017 roku firma Coca-Cola zakończyła współpracę z Robertem Lewandowskim. Siedmioletni kontrakt z piłkarzem dotyczył przede wszystkim wspierania działań w obszarze sportu młodzieżowego i turnieju piłkarskiego Coca-Cola Cup, którego Robert Lewandowski był ambasadorem. Z powodu zmiany strategii firmy, także w obszarze wspierania sportu i inicjatyw sportowych, podjęto decyzję o niekontynuowaniu współpracy z Robertem Lewandowskim" - napisano w komunikacie.

Zobacz także

Marka zapewnia jednak, że nie rezygnuje ze wspierania sportu, ze szczególnym uwzględnieniem piłki nożnej.

"Coca-Cola pozostaje jednak cały czas aktywna w obszarze futbolu. Firma jest m.in. sponsorem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2018, które odbędą się w Rosji. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wiele inicjatyw zarówno na poziomie globalnym, jak i lokalnym skierowanych do konsumentów i fanów piłki nożnej. Informacje na temat dalszych planów firmy dotyczących jej zaangażowania w obszar piłki nożnej będą podawane na bieżąco" - podkreślono.

Jak informował w środę "Przegląd Sportowy", Robert Lewandowski ma teraz otwartą drogę do podpisania innych kontraktów reklamowych. W grę wchodzi ponoć trzyletnia umowa z producentem napojów izotonicznych, a jednocześnie ze sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski, firmą OShee.

RadioZET.pl/Coca-cola; inf. prasowa/KS