Zamknij

Ostry wpis Kowalczyka o Andrzeju Dudzie. Nazwał go "wieśniakiem"

03.07.2020 19:58
Wojciech Kowalczyk
fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Wojciech Kowalczyk w ostrych słowach odniósł się do wypowiedzi Andrzeja Dudy, który w czwartek skrytykował niektórych mieszkańców Warszawy, nazywając ich "warszawką". - Jak komuś przeszkadza "warszawka", to niech się przeprowadzi do Końskich. Idealna wieś dla wieśniaka - napisał na swoim koncie na Twitterze były reprezentant Polski.

Andrzej Duda po raz pierwszy skrytykował część mieszkańców Warszawy podczas wiecu wyborczego w Łobzie:

- Chcę, żeby ta polityka była kontynuowana. Polityka odważnych inwestycji i dbania o człowieka, a nie polityka dziadostwa i dbania tylko o elitę. Nie polityka napychania kieszeni warszawskiemu salonowi, tak zwanej "warszawce", czyli grupie najbogatszych ludzi, którzy bogacili się często kosztem reszty społeczeństwa - mówił prezydent RP.

Zobacz także

Ostry wpis Wojciecha Kowalczyka o Andrzeju Dudzie. Nazwał go "wieśniakiem"

Następnie odniósł się do tych słów w wywiadzie na antenie Polsatu News.

- Ludzie dokładnie wiedzą, co powiedziałem, bo rozumieją, że tego rodzaju opisy dotyczą pewnej polityki realizowanej przez 8 lat rządów formacji, którą reprezentuje Rafał Trzaskowski. Kiedy mówię o salonie warszawskim, to opinia społeczna dokładnie wie, że jest taka grupa pewnego rodzaju celebrytów, którzy tę elitę "warszawki" stanowią - wyjaśnił Duda.

Opinia prezydenta na temat warszawiaków nie przypadła do gustu wielu Polakom, czemu dali pokaźny wyraz w mediach społecznościowych. Jedną z wyraźnie zdenerwowanych słowami Andrzeja Dudy osób jest Wojciech Kowalczyk, który w odpowiedzi nazwał prezydenta "wieśniakiem".

Znany z wielu kontrowersyjnych wypowiedzi i "barwnej" osobowości były reprezentant Polski również nie został zbyt miło przyjęty przez fanów. Końskie nie są bowiem wsią, a liczącym niespełna 20 tysięcy mieszkańców małym miastem. Wątpliwe wydają się być także kontekst użycia oraz zrozumienie słowa "warszawka" przez Kowalczyka.

RadioZET.pl/Twitter

Posłuchaj podcastu