LE: Klęska AC Milan, gol Jakuba Świerczoka na pożegnanie

13.12.2018 23:05

AC Milan przegrał z Olympiakosem Pireus 1:3 i kosztem Greków stracił miejsce w fazie pucharowej Ligi Europy. Salzburg, podobnie jak wcześniej Eintracht Frankfurt, zakończył pierwszą rundę z kompletem punktów. Gola "na pożegnanie" z rozgrywkami dla Łudogorca Razgrad zdobył Jakub Świerczok.

Olympiakos - Milan fot. PAP/EPA

Polak trafił do bramki FC Zuerich w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, wyrównując na 1:1. Grupę A wygrał Bayer Leverkusen, który rozbił AEK Larnaka 5:1. W niemieckiej drużynie po kilka minut dostali Polacy - Jakub Bednarczyk i Adrian Stanilewicz.

Kolejne rozczarowanie przeżyli fani AC Milan. Włosi mieli wszystko w swoich rękach, mogli nawet przegrać jedną bramką z Olympiakosem, ale stracili o jednego gola za dużo i muszą przełknąć gorycz pożegnania się z Ligą Europy. Honorowo z rozgrywkami rozstało się Dudalenage. Luksemburczycy zremisowali na własnym stadionie ze zwycięzcą grupy F, Betisem Sewilla.

Tylko dwie drużyny zakończyły fazę grupową z kompletem punktów. Co ciekawe, nie były to tuzy europejskiej piłki - Arsenal, Chelsea czy Sevilla, ale Eintracht Frankfurt oraz Salzburg. Mimo porażki drugą pozycję obronił Celtic, bo RB Lipsk tylko zremisowało z Rosenborgiem 1:1.

Komplet uczestników Ligi Europy

Losowanie par 1/16 finału Ligi Europy odbędzie się w poniedziałek o godz. 13. Do stawki dołączą zespoły z 3. miejsc Ligi Mistrzów: Club Brugge, Inter Mediolan, Napoli, Galatasaray Stambuł, Benfica Lizbona, Szachtar Donieck, Viktoria Pilzno i Valencia.