Zamknij

Horror w derbach Hondurasu. Trzech kibiców zginęło, trzech piłkarzy w stanie krytycznym [WIDEO]

18.08.2019
Aktualizacja: 18.08.2019 23:12
Olimpia - Motagua
fot. ORLANDO SIERRA/AFP/East News

Horror w honduraskich derbach Tegucigalpy. Trzech kibiców zostało zabitych w wyniku bijatyki na stadionie. Autobus FC Motagui został zaatakowany przez chuliganów i nie zdołał dojechać na obiekt. Trzech piłkarzy znajduje się w stanie krytycznym.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Po traumatycznych zajściach sprzed hotelu w stolicy Hondurasu i ataku pseudokibiców CD Olimpii na autobus piłkarzy FC Motagui, władze pokrzywdzonego klubu złożyły oficjalną prośbę o odwołanie spotkania do tamtejszej federacji.

Derby Tegucigalpy: Trzech zabitych kibiców i trzech piłkarzy w stanie krytycznym

Pojazd był obrzucany przez kiboli między innymi butelkami oraz kamieniami, a poważne obrażenia odniosło aż trzech zawodników - Roberto Moreira, Jonathan Rougier i Emilio Izaguirre, który jeszcze do niedawna występował w Celtiku Glasgow. Cała powyższa trójka trafiła do szpitala, skąd miała wypłynąć informacja, że piłkarze znajdują się obecnie w stanie krytycznym. Pozostali gracze zostali odesłani do hotelu.

- Trzech rannych jest w stanie krytycznym - poinformował rzecznik szpitala w Tegucigalpie.

Klub zaprezentował za pomocą swoich mediów społecznościowych jak wyglądał zdewastowany autokar po ataku chuliganów.

Derby Hondurasu: Trzech kibiców zginęło w wyniku bijatyki na stadionie Olimpii

Prośba władz Motagui o odwołanie meczu została oczywiście szybko zaakceptowana przez honduraski związek, co jeszcze bardziej rozwścieczyło obecnych już na stadionie ultrasów Olimpii. Wybuchły więc zamieszki, które w kilka chwil przerodziły się w regularną bijatykę na płycie Estadio Tiburcio Carias Andino.

Policja i służby porządkowe nie były w stanie w pełni opanować ogromnego chaosu, w wyniku czego wielu kibiców obu stron poniosło poważne obrażenia. Większość z nich została odratowana w szpitalu, jednak trójka z nich nie miała takiego szczęścia.

RadioZET.pl/PAP, polsatsport.pl/MG