Zamknij

Piętnastometrowy krater na murawie. Rosjanie zbombardowali ukraiński stadion

28.06.2022 16:14
Piętnastometrowy krater na murawie. Rosjanie zbombardowali ukraiński stadion
fot. screen/ Twitter/ Ruslan Malinovskiy

Rosyjskie wojska we wtorkowy poranek wystrzeliły w kierunku Mikołajowa 8 pocisków, które miały zniszczyć opuszczoną bazę wojskową. Jeden z nich trafił w stadion miejski i wbił się głęboko w ziemię, tworząc krater o szerokości 15 metrów. 

Rosjanie wystrzelili osiem pocisków, z czego trzy zostały zestrzelone przez ukraińską obronę przeciwrakietową, a pozostałe pięć uderzyło w różne punkty Mikołajowa.

Dwa pociski trafiły w opuszczoną Bazę 79. brygady Sił Zbrojnych Ukrainy. Mieszkańcy Mikołajowa podają, że obiekt jest regularnie bombardowany, choć opuszczono go już wiele tygodni temu. „Dziś jeden budynek został zniszczony, a drugi częściowo zniszczony. Dzięki Bogu nikt nie został ranny” – poinformował portal Ukrainska Pravda.

Jeden z pocisków trafił w stadion miejski. W ataku nikt nie ucierpiał, ale budynki klubowe zostały zniszczone. - W zeszłym roku zakończyliśmy tam remont. Wszystko było nowe. Boisko miało podgrzewaną murawę. Trafił w nie pocisk, zostawiając krater szeroki na 15 metrów i głęboki na 5” - podał Oleksandr Senkevych, burmistrz Mikołajowa, w komentarzu udzielonym portalowi Ukrainska Pravda.

Władze miasta poinformowały, że po rosyjskich atakach nie było kolejnych zabitych i rannych.

RadioZET.pl/Twitter/PAB