Zamknij

Ognisko koronawirusa w lidze argentyńskiej. Zakażonych aż 10 piłkarzy

09.08.2020 09:53
Koronawirus
fot. AP/Associated Press/East News

U 10 piłkarzy grających w argentyńskiej ekstraklasie test na obecność koronawirusa w organizmie dał wynik pozytywny. Primera Division przygotowuje się do wznowienia przerwanego sezonu, jednak wciąż obecne ognisko COVID-19 w lidze może zmusić organizatorów do przedwczesnego zakończenia rozgrywek.

Dziesięciu piłkarzy argentyńskiej ekstraklasy (Primera Division) ma pozytywne wyniki testów na koronawirusa po pierwszej serii badań przeprowadzonych w związku z rozpoczęciem treningów przed wznowieniem sezonu przerwanego z powodu pandemii.

Przypadki zakażenia SARS-CoV-2 odnotowano wśród piłkarzy River Plate, Independiente, Godoy Cruz, Argentinos Juniors, Patronato i Newell's Old Boys. W najwyższej klasie rozgrywek występują 24 ekipy.

Zobacz także

Ognisko koronawirusa w lidze argentyńskiej. Zakażonych 10 piłkarzy

W poniedziałek część zespołów ekstraklasy i drugiej ligi ma wznowić treningi w grupach po sześciu zawodników.

Rozgrywki najwyższej klasy w Argentynie zostały przerwane pięć miesięcy temu z powodu pandemii koronawirusa. W tabeli po 23 kolejkach prowadziła drużyna Boca Juniors – 48 pkt, przed River Plate – 47. Za nimi plasowały się trzy drużyny (po 39 pkt): Velez Sarsfield, Racing Club Avellaneda i Argentinos Juniors.

W Argentynie notowany jest w ostatnich tygodniach znaczny wzrost zakażeń. Według oficjalnych statystyk liczba zmarłych przekroczyła 4400, a infekcji ponad 235 tys.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP