Zamknij

Oficjalne ultimatum dla trenera. Kuriozalne oświadczenie Odry Opole

22.08.2019 17:04
Odra Opole stawia ultimatum trenerowi Rumakowi
fot. Daniel Bodzenta/East News

Odra Opole w oficjalnym oświadczeniu postawiła ultimatum trenerowi Mariuszowi Rumakowi. Sytuacja jest kuriozalna, bo takie sprawy zwykle załatwia się w gabinetach, a nie wydaje komunikaty.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zwycięstwo w najbliższym meczu z Radomiakiem Radom, a w sumie siedem punktów w trzech spotkaniach ma zdobyć były opiekun Lecha Poznań czy Termaliki Nieciecza, by zachować swoją posadę. W innym przypadku musi liczyć się ze zwolnieniem.

"Zarząd Klubu Odra Opole podjął decyzję, że w przypadku braku zwycięstwa w najbliższym meczu z Radomiakiem oraz niezdobycia 4 punktów w kolejnych dwóch meczach, kontrakt z trenerem zostanie rozwiązany" - napisano w oficjalnym komunikacie na Twitterze.

Przed Odrą Opolem, poza meczem z Radomiakiem, starcia z GKS-em Jastrzębie i liderem Wartą Poznań.

Kibice kpią z oświadczenia Odry Opole

Oświadczenie wywołało oburzenie, ale także... salwę śmiechu i szydery. Kibice twierdzą, że - ze względu na niepoważne traktowanie - to Rumak powinien rozwiązać kontrakt. Jednocześnie "martwią się", że twórcy memów nie mogą z tym już nic zrobić, gdyż ten komunikat sam w sobie jest memem. Miedź Legnica, rywal Odry w 1. Lidze, jest jednak innego zdania.

Odra Opole bardzo słabo rozpoczęła ten sezon 1. Ligi. Po pięciu kolejkach drużyna zajmuje przedostatnie 19. miejsce z dorobkiem jednego punktu. Bez zdobyczy jest zamykający stawkę Chrobry Głogów, inny klub, w którym pracuje były szkoleniowiec "Kolejorza", Ivan Djurdjević.

RadioZET.pl/KS