Efektowne otwarcie stadionu III-ligowego Widzewa Łódź

Krzysztof Sobczak
19.03.2017 11:06
Widzew Łódź
fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta

Prawie 18 tysięcy kibiców obejrzało w sobotę spotkanie III ligi pomiędzy Widzewem Łódź a Motorem Lubawa. Gospodarze wygrali 2:0, ale to był tylko dodatek do inauguracji nowego stadionu zasłużonego klubu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Widzew powrócił na salony - takie tytuły pojawiły się w prasie po sobotnim meczu. I choć łodzianie nie wywalczyli awansu do II ligi, nie rywalizowali z żadną potęgą, a z zamykającym tabelę Motorem Lubawa, to te relacje nie są przesadzone. Po raz pierwszy od 2014 roku czterokrotny mistrz Polski wystąpił na własnym stadionie. Na zmodernizowanym obiekcie zasiadło blisko 18 tysięcy fanów, którzy wcześniej pobili krajowy rekord w liczbie wykupionych karnetów.

Zobacz także

Organizatorzy przygotowali piękne powitanie swoim piłkarzom. Nie obyło się bez pokazu fajerwerków, przemówień i anegdot ze strony Zbigniewa Bońka i Józefa Młynarczyka. Prezes PZPN strzelił również symbolicznego premierowego gola na tym obiekcie. W powietrze wypuszczono 2 tysiące balonów.

Pierwszego oficjalnego gola na nowym stadionie w 23. minucie zdobył Mateusz Michalski. Wynik na 2:0 dla gospodarzy w doliczonym czasie gry ustalił Daniel Mąka.

Po 19 kolejkach Widzew Łódź zajmuje 4. miejsce w tabeli III ligi. Do prowadzącego lokalnego rywala, ŁKS-u, traci aktualnie 9 punktów.

RadioZET.pl/KS