Zamknij

Nowy menedżer Lewandowskiego dogadał się z Realem Madryt! Jest tylko jeden problem

Krzysztof Sobczak
16.03.2018 13:06
Robert Lewandowski
fot. PAP/EPA

Pini Zahavi porozumiał się z Realem Madryt w kwestii indywidualnego kontraktu Roberta Lewandowskiego - informuje "Mundo Deportivo". Teraz przed Izraelczykiem znacznie trudniejsza misja - musi przekonać Bayern, by ten puścił swojego najlepszego piłkarza na Santiago Bernabeu.

Zagłosuj

Czy Robert Lewandowski trafi latem do Realu Madryt?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Kiedy pod koniec lutego "Lewy" poinformował, że rozstał się ze swoim wieloletnim menedżerem Cezarym Kucharskim i zatrudnił jednego z najpotężniejszych agentów w piłkarskim światku Pini Zahaviego stało się jasne, że cel tego działania jest tylko jeden: Izraelczyk ma załatwić kapitanowi reprezentacji Polski transfer do Realu Madryt. Na razie wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Dwuletnia umowa z Realem

Jak donosi "Mundo Deportivo", Zahavi spotkał się kilkukrotnie z Jose Angelem Sanchezem, który jest prawą ręką Florentino Pereza. Panowie mieli już nawet dojść do porozumienia: Lewandowski podpisze dwuletnią umowę z opcją przedłużenia jej o kolejny rok, a przy okazji dostanie znaczną podwyżkę.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Teraz przed Zahavim - jak się wydaje - misja niemożliwa do wykonania: musi przekonać Bayern Monachium, by oddał swojego najlepszego strzelca do jednego z największych rywali w europejskiej piłce. Tymczasem przedstawiciele Bawarczyków wielokrotnie podkreślali, że Lewandowski nie jest na sprzedaż, a klub nie cierpi na kłopoty finansowe, by musiał pozbywać się swoich czołowych graczy.

Opcja rezerwowa

Co ciekawe, Polak nie był pierwszym wyborem Realu Madryt na pozycję "dziewiątki", ale Perez nie widzi możliwości sprowadzenia na Santago Bernabeu Harry'ego Kane'a. Tottenham nie zamierza pozbywać się swojego asa na dzień przed planowanym otwarciem nowego stadionu White Hart Lane i stawia zaporowe warunki. Ponadto, Lewandowski ma być "tańszą opcją" od młodszego o 6 lat Anglika.

RadioZET.pl/Mundo Deportivo/KS