Problemy zdrowotne i koniec sezonu dla Mario Goetze. Tak teraz wygląda

Krzysztof Sobczak
16.03.2017 10:00
Mario Goetze
fot. PAP/EPA

Borussia Dortmund przekazała najnowsze informacje na temat stanu zdrowia Mario Goetze. W komunikacie poinformowano, że leczenie pomocnika przebiega zgodnie z planem, a jego powrót do gry powinien być możliwy latem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Bohater MŚ 2014 po raz ostatni pojawił się na boisku 31 stycznia. Potem jednak zdiagnozowano u niego zaburzenia metaboliczne, które mają wpływ na coraz częstsze kontuzje 24-latka. Borussia zapowiedziała, że piłkarz w tym sezonie już nie zagra i zostanie poddany leczeniu. To przebiega bez większych zakłóceń.

Zobacz także

- Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wróci do treningów latem - przekazano za pośrednictwem oficjalnej strony klubu.

Tymczasem dziennikarz Polsatu Sport Roman Kołtoń opublikował na Twitterze nowe zdjęcie Goetze, na którym wyraźnie widać, że z jego zdrowiem nie wszystko jest w porządku.

- Gość 2,5 roku temu przesądził o wyniku finału XX Mundialu! Humor mu dopisuje, ale przyznacie, że coś jest nie tak... Mario Goetze wczoraj - napisał w opisie do fotografii.

W finale mistrzostw świata w Brazylii w 2014 roku gol Mario Goetze w dogrywce przesądził o triumfie Niemców nad Argentyną.

RadioZET.pl/TVN24/KS