Zamknij

Juventus FC zmienił logo. Kibice wściekli [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
17.01.2017 14:46
Paulo Dybala
fot. imago/Insidefoto/EAST NEWS

W poniedziałek Juventus FC zaprezentował nowe logo. Zmiana nie spodobała się kibicom, którzy nie pozostawili na nim suchej nitki.

Zagłosuj

Czy podoba Ci się nowe logo Juventusu?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Obrzydliwe", "Porzucenie tradycji to skandal", "Najczarniejszy dzień w historii klubu" - to tylko niektóre z komentarzy, jakie pojawiły się na forum JuvePoland.com. To reakcja oburzonych fanów, którym nie spodobała się zmiana klubowego herbu.

Zobacz także

Logo zostało zaprezentowane podczas uroczystości w Mediolanie w obecności działaczy, piłkarzy oraz dziennikarzy. Na klubowych koszulkach pojawi się w przyszłym sezonie.

- Innowacja oznacza postęp bez zapominania o tym, kim się jest. Nasze fundamenty zawsze znajdowały się na boisku i to się nie zmieni. Zebraliśmy się tu dziś, by zaprezentować przyszłość Juventusu. Aby rozwijać się, musimy wciąż triumfować na boisku i zmieniać nasze podejście poza nim, by osiągać nowe szczyty. Nowe logo jest symbolem stylu życia Juventusu - mówił prezydent "Starej Damy", Andrea Agnelli.

To jednak nie przekonuje kibiców. Wielu z nich zapowiada bojkot i nie zamierza kupować trykotów z nowym logo.

Juventus powstał w 1897 roku. 32 razy (wg niektórych źródeł 34 razy, włącznie z tytułami odebranymi po wybuchu afery calciopoli) sięgał po scudetto, co czyni go najbardziej utytułowanym klubem we Włoszech.

RadioZET.pl/JuvePoland.com/KS