Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Juventus FC zmienił logo. Kibice wściekli [WIDEO]

17.01.2017 14:46
sport

W poniedziałek Juventus FC zaprezentował nowe logo. Zmiana nie spodobała się kibicom, którzy nie pozostawili na nim suchej nitki.

Paulo Dybala fot. imago/Insidefoto/EAST NEWS
Zagłosuj

Czy podoba Ci się nowe logo Juventusu?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Obrzydliwe", "Porzucenie tradycji to skandal", "Najczarniejszy dzień w historii klubu" - to tylko niektóre z komentarzy, jakie pojawiły się na forum JuvePoland.com. To reakcja oburzonych fanów, którym nie spodobała się zmiana klubowego herbu.

Logo zostało zaprezentowane podczas uroczystości w Mediolanie w obecności działaczy, piłkarzy oraz dziennikarzy. Na klubowych koszulkach pojawi się w przyszłym sezonie.

- Innowacja oznacza postęp bez zapominania o tym, kim się jest. Nasze fundamenty zawsze znajdowały się na boisku i to się nie zmieni. Zebraliśmy się tu dziś, by zaprezentować przyszłość Juventusu. Aby rozwijać się, musimy wciąż triumfować na boisku i zmieniać nasze podejście poza nim, by osiągać nowe szczyty. Nowe logo jest symbolem stylu życia Juventusu - mówił prezydent "Starej Damy", Andrea Agnelli.

To jednak nie przekonuje kibiców. Wielu z nich zapowiada bojkot i nie zamierza kupować trykotów z nowym logo.

Juventus powstał w 1897 roku. 32 razy (wg niektórych źródeł 34 razy, włącznie z tytułami odebranymi po wybuchu afery calciopoli) sięgał po scudetto, co czyni go najbardziej utytułowanym klubem we Włoszech.

RadioZET.pl/JuvePoland.com/KS

Oceń
Tagi