Zamknij

Nie żyje piłkarz Ajaksu Amsterdam. Wraz z bratem zginął w wypadku samochodowym

31.07.2021 13:56
Noah Gesser
fot. Ajax Amsterdam

Noah Gesser nie żyje. Młody piłkarz Ajaksu Amsterdam zginął wraz z bratem w wypadku samochodowym, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę. Miał zaledwie 16 lat.

O śmierci Noaha Gessera jako pierwsze poinformowały lokalne amsterdamskie media. Według ich doniesień, w wypadku zginął również 18-letni brat młodego piłkarza. To właśnie on prowadził samochód.

Nastoletni Holendrzy zmarli, zderzywszy się czołowo z taksówką. Udział w wypadku brał jeszcze tylko kierowca taksówki, gdyż jechał bez żadnego pasażera. Mężczyzna przebywa obecnie w szpitalu - nie wiadomo, w jakim jest stanie.

Noah Gesser nie żyje. Piłkarz Ajaksu zginął wraz z bratem w wypadku

"Ajax jest głęboko poruszony tragiczną śmiercią młodzieżowego zawodnika Noaha Gessera. Nasze myśli są z jego rodziną, przyjaciółmi i najbliższymi" - napisał klub w oświadczeniu na Twitterze.

W sobotę odbędą się mecze młodzieżowych drużyn Ajaksu Amsterdam, przed którymi Gesser zostanie upamiętniony minutą ciszy. Zawodnicy wystąpią z czarnymi opaskami, a na terenie ośrodka treningowego klubu zostaną opuszczone flagi.

Noah Gesser był wychowankiem Almere City FC, a do Ajaksu Amsterdam trafił w 2018 roku. Od sezonu 2021/2022 miał występować w drużynie U-17 amsterdamczyków. Miał zaledwie 16 lat.

RadioZET.pl/Ajax Amsterdam