Niezwykły gol dał awans do Ligi Konferencji. Napastnik trafił z 80 metrów

16.05.2022 11:03

Gol zdobyty w 120 minucie meczu z ponad 80 metrów dał północnoirlandzkiemu Larne awans do eliminacji Ligi Konferencji. Trafienie zaliczył Ronan Hale, który w spotkaniu z Glentoran czterokrotnie trafiał do siatki.

Larne za wyniki w lidze nie mogło liczyć na awans do Ligi Konferencji, więc jedyną nadzieją na grę w Europie były play-offy. Drużyna ze wschodu Irlandii Północnej w finale tych rozgrywek mierzyła się z Glentoran, 3. zespołem ligi.

Glentoran do 74. minuty prowadziło z Larne 2:0. Wtedy popis strzelecki rozpoczął Ronan Hale, który zdobył gola na 2:1 (75’) i 2:2 (84’), dzięki czemu jego zespół mógł zagrać w dogrywce. Napastnik Larne trafił też na 3:2 (100’), a w ostatniej minucie meczu podwyższył wynik na 4:2

Ostatniego gola w tym meczu 23-letni Irlandczyk zdobył po strzale z ponad 80 metrów. Gdy Hale uderzał piłkę, stał w pobliżu własnego pola karnym.

Larne w tym sezonie zajęło w tabeli 5. miejsce. Mistrzem kraju został Linfield, znany polskim kibicom m.in. z meczu z Legią Warszawa w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Europy (sezon 2020/21, przegrana 0:1, awans "Wojskowych").