Zamknij

Olbrzymi niewybuch znaleziony na stadionie. Nieco wcześniej grały tam dzieci

21.04.2022 22:30
Stadion Desny Czernihów i niewybuch bomby FAB-500
fot. Ukrinform/East News; AA/ABACA/Abaca/East News

W ukraińskich mediach znowu jest głośno na temat stadionu Desny Czernihów. Tym razem okazało się, że na terenie obiektu odnaleziono ogromną, niezdetonowaną bombę lotniczą.

Wojna Rosji przeciwko Ukrainie trwa już niespełna dwa miesiące. Armia Władimira Putina jest gotowa zniszczyć wszystko, co spotka na swojej drodze, nawet, a może nawet przede wszystkim obiekty infrastruktury miejskiej. Szczególnie przekonał się o tym stadion piłkarski Desny Czernihów, który jest raz za razem bombardowany przez wojska najeźdźcy.

Mimo że obiekt jest niemal całkowicie zniszczony, pracownicy klubu nie tracą nadziei, że w niedalekiej przyszłości znów będzie tętnić życiem. Niedawno zresztą został rozegrany na nim symboliczny mecz z udziałem dzieci. Młodzież grała w piłkę na tej części murawy, która nie została uszkodzona w wyniku bombardowania.

Gigantyczny niewybuch na stadionie w Czernihowie

Kilka dni później na terenie stadionu dokonano wstrząsającego odkrycia. W gruzach obiektu odnaleziono gigantyczny niewybuch. Wkrótce okazało się, że to radziecka bomba lotnicza FAB-500, ważąca około 500 kilogramów.

Informację o odkryciu niewybuchu potwierdził szef Czernihowskiej Obwodowej Administracji Państwowej, Wiaczesław Chaus. Jak przekazał, potężny ładunek wybuchowy udało się na szczęście odnaleźć zanim doszło do tragedii.

Są także pozytywne wieści à propos stadionu im. Jurija Gagarina. Władze Czernichowa prowadzą bowiem rozmowy z Niemcami w sprawie odbudowy obiektu. Środki na ten cel miałby przeznaczyć tamtejszy rząd i Borussia Dortmund.

RadioZET.pl