Nieskuteczny Real przegrał z Barceloną. Finał Pucharu Króla dla Blaugrany

27.02.2019 22:52

Real Madryt w rewanżowym meczu 1/2 finału Pucharu Króla przegrał u siebie z Barceloną 0:3. Królewscy mieli mnóstwo szans do zdobycia gola, ale zawiodła skuteczność. W finale Copa del Rey zagra Duma Katalonii.

Real - Barcelona fot. PAP/EPA

W środę kluczowym zawodnikiem gości okazał się Urugwajczyk Luis Suarez, który zdobył dwie bramki.

Suarez wpisał się na listę strzelców w 50. oraz w 73. minucie. Tę drugą bramkę zdobył z rzutu karnego, który zresztą sam wypracował - był faulowany przez brazylijskiego obrońcę "Królewskich" Casemiro.

Urugwajczyk odegrał także ważną rolę przy golu samobójczym Raphaela Varane'a w 69. minucie. Gdyby Francuz nie przeciął dośrodkowania z prawego skrzydła, kierując piłkę do własnej bramki, prawdopodobnie posłałby ją tam sam Suarez.

Real nie był tego dnia tak słaby, jak wskazuje wynik, ale rażąco nieskuteczny w ataku był 18-letni Brazylijczyk Vinicius Junior. Młody napastnik, który jeszcze na początku sezonu grał w rezerwach madryckiego zespołu, w kilku bardzo dogodnych sytuacjach oddawał niecelne strzały. Zawiódł także nieźle spisujący się w ostatnich tygodniach Francuz Karim Benzema.

Oba zespoły zmierzą się po raz kolejny w sobotę, ponownie na stołecznym Santiago Bernabeu, tym razem w walce o ligowe punkty.

W drugim półfinale Pucharu rywalizują Betis Sewilla i Valencia. W pierwszym meczu na stadionie Betisu, gdzie 25 maja odbędzie się także spotkanie o trofeum, padł remis 2:2. Rewanż rozpocznie się w czwartek o 21.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ REAL MADRYT - BARCELONA:

90. min.

Koniec! Barcelona wygrywa 3:0 i zagra w finale Pucharu Króla.

90. min.

Dwie minuty doliczone.

89. min.

Benzema podaje w pole karne do Asensio, ale za mocno.

85. min.

Asensio strzela z ostrego kąta! Mocno, ale niecelnie.

83. min.

Bale wyszedł teraz na czystą pozycję, ale potem fatalnie przestrzelił.

82. min.

Real stara się atakować, ale bez wiary. Trudno się dziwić. Do awansu potrzeba czterech goli.

81. min

Zmiana także w Realu: Asensio za Viniciusa.

78. min.

Zmiana w Barcelonie: Vidal w miejsce Suareza.

73. min.

Suarez... GOL! Barca prowadzi 3:0!

72. min.

A teraz kontratak Barcelony i rzut karny! Faulowany Suarez przez Casemiro!

70. min.

Dembele urwał się na prawej stronie, dograł w pole karne do Suareza, ale tego ubiegł Varane, który niefortunnie wpakował piłkę do własnej bramki.

69. min.

GOOOL! Barca prowadzi 2:0!

67. min.

Cudowny rajd Viniciusa, minął Pique i Semedo, ale potem jego strzał zablokowany!

67. min.

Pograł szybko Real, wreszcie Carvajal uderzył z ostrego kąta, ale piłka ląduje w rękach ter Stegena.

62. min.

Vinicius na skrzydle, dośrodkowuje do Reguilona - strzał! Kapitalnie broni ter Stegen!

60. min.

Reguilon na lewej stronie, minął Semedo, dośrodkowuje, ale piłkę wybija Lenglet.

58. min.

Lucas ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

57. min.

Tutaj gol dla Barcelony:

55. min.

Kroos w pole karne... Casemiro strzela! Obok bramki!

54. min.

Reguilon faulowany. Rzut wolny dla Realu.

53. min.

W odpowiedzi Kroos z dystansu! Nad bramką!

51. min.

Suarez odnalazł się w polu karnym po zagraniu z lewej strony i strzałem z pierwszej piłki pokonał z bliska Keylora Navasa.

51. min.

GOOOL! Barcelona prowadzi!!!

50. min.

Pique niecelnie uderza po dośrodkowaniu Messiego.

49. min.

Akcja już pod drugą bramką. Faulowany Messi i stały fragment dla Barcelony.

48. min.

Dośrodkowanie Kroosa, strzela Benzema! Nad bramką!

48. min.

Lucas faulowany blisko pola karnego. Będzie okazja dla Realu.

46. min.

Pierwsza akcja Realu. Benzema zagrywa w pole karne, ale doszedł do piłki żaden z jego kolegów.

46. min.

Czas na drugą połowę!

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Póki co bez bramek, ale to Real był drużyną lepszą i stworzył sobie więcej sytuacji bramkowych.

45. min.

Schodzi z boiska kulejąc.

45. min.

Rakitic fauluje w środku pola Lucasa. Ten wyraźnie cierpi.

42. min.

Real stracił piłkę i Barcelona ruszyła z kontratakiem. Ten zatrzymany faulem na Suarezie.

41. min.

Kolejna dobra akcja Realu. Tym razem Vinicius wywalczył rzut rożny.

38. min.

Kolejna okazja gospodarzy! Reguilon płasko w pole karne do Viniciusa - uderza z bliska! Nad bramką! Jak on tego nie trafił?

37. min.

Ależ teraz szansę miał Real! Vinicius wyszedł na dobrą pozycję, ale jego strzał został zablokowany, jeszcze podaje do Benzemy - ten strzela z bliska! Wprost w ter Stegena! To powinien być gol!

35. min.

Teraz zagranie w pole karne Realu w poszukiwaniu Roberto, ale szybszy Keylor Navas.

34. min.

Vinicius znów na lewej stronie, wpada w pole karne, podaje do środka, ale przejmuje piłkę Pique.

30. min.

Płasko posłał piłkę w pole karne Dembele, nie sięgnął jej Keylor Navas, ale też nie przejął jej potem Suarez.

28. min.

Dośrodkowuje Kroos, ale pewnie piąstkuje ter Stegen.

27. min.

Ruszył z akcją lewą stronę Reguilon i wywalczył rzut wolny.

23. min.

Teraz Benzema na lewej stronie, zagrywa do środka, piłka odbija się od Viniciusa, jeszcze spada pod nogi Lucasa, ale ten nie trafia czysto w piłkę! To mógł być gol.

22. min.

Ładnie pograł Real, Modric zagrał na wolne pole do Lucasa, ale szybszy do piłki Alba.

20. min.

W odpowiedzi Dembele wyszedł na wolne pole po złym zagraniu Kroosa, ale jego podanie świetnie przecina Varane.

19. min.

Fantastyczna szansa dla Viniciusa! Odnalazł się w polu karnym Barcy po podaniu Suareza, uderzył z 14. metra, ale nad bramką!

15. min.

Interweniował VAR, ale sędzi podtrzymał swoją decyzją. Nie ma rzutu karnego.

14. min.

Vinicius teraz w polu karnym gości, pada na murawę, ale sędzia nie używa gwizdka.

12. min.

Rzut rożny dla Realu Madryt. Kroos dośrodkowuje... wybija Pique.

10. min.

Ostre wejście Rakiticia w Casemiro. Jest rzut wolny dla Realu i żółta kartka dla chorwackiego pomocnika.

8. min.

Dembele na lewej stronie, dośrodkowanie, Suarez zgrywa do środka.. W ostatniej chwili wybija piłkę Reguilon.

7. min.

Długo rozgrywał piłkę Real, wreszcie Carvajal dośrodkowuje, ale pewnie wybija piłkę Pique.

4. min.

Dembele ruszył lewa stroną, ale świetnie powstrzymał go Lucas.

3. min.

Teraz Barcelona rozgrywa. Wszystko jednak w środkowej części boiska.

1. min.

Szybka strata Barcelony i Real rozgrywa akcję od własnej połowy.

1. min.