Nieoficjalnie: Ricardo Sa Pinto zwolniony z Legii Warszawa

Andreas Nicolaides
01.04.2019 18:08
Ricardo Sa Pinto
fot. PAP/EPA

Ricardo Sa Pinto zostanie zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa. Informację podali na Twitterze dobrze zorientowani w sprawach klubu ze stolicy dziennikarze - Krzysztof Stanowski z Weszło i Tomasz Włodarczyk z Przeglądu Sportowego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Legia pod wodzą portugalskiego trenera nie spisuje się najlepiej. W ostatniej kolejce przegrała z Wisłą Kraków aż 0:4 i do prowadzącej w tabeli Ekstraklasy Lechii Gdańsk traci 5 punktów. Mistrzowie Polski odpadli też z krajowego pucharu po zaskakującej porażce z Rakowem Częstochowa.

Ricardo Sa Pinto był trenerem Legii od sierpnia 2018 roku. Poprowadził drużynę w 23 meczach, w których odniósł 13 zwycięstw.

Jak poinformowali na Twitterze Krzysztof Stanowski i Tomasz Włodarczyk, jeszcze w poniedziałek można spodziewać się oficjalnego potwierdzenia jego zwolnienia.

Ricardo Sa Pinto zwolniony z Legii

Miejsce Ricardo Sa Pinto tymczasowo może zająć Aleksandar Vukovic. Gdyby tak się stało, byłaby to jego trzecia w karierze "przygoda" na tym stanowisku. Rolę tymczasowego trenera Legii pełnił już w roku 2016 i 2018.

RadioZET.pl/AN