Niemcy - Serbia U21: Mistrzowie Europy zdemolowali rywali, hat-trick Waldschmidta

20.06.2019 22:53
Niemcy - Serbia U21

Reprezentacja Niemiec rozbiła Serbię 6:1 w drugim meczu grupy B mistrzostw Europy U21. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się napastnik Freiburga Gian-Luca Waldschmidt.

We wcześniej rozegranym meczu grupy B Dania pokonała Austrię 3:1.

ME U21: Niemcy rozbili Serbię

W pierwszej połowie Serbowie nie mieli nic do powiedzenia. Zostali całkowicie zdominowani przez broniących tytułu Niemców, którzy swoją przewagę udokumentowali golami Richtera i Waldschmidta (2). Po przerwie nasi zachodni sąsiedzi zwolnili nieco tempo, a i tak wbili rywalom kolejne trzy bramki - ich autorami Mahmoud Dahoud, ponownie Waldschmidt, który tym samym z skompletował hat-tricka oraz Arne Maier. Honorowe trafienie dla ekipy z Bałkanów zanotował z rzutu karnego Andrija Zivković.

Po dwóch meczach Niemcy mają komplet punktów i bilans bramek 9-2. Mogą być już niemal pewni awansu do półfinału.

W ostatniej serii gier mistrzowie Europy w tej kategorii wiekowej zmierzą się z Austrią, a Serbia, która praktycznie żegna się z turniejem, z Danią.

Niemcy U21 - Serbia U21 6:1

Bramki: Marco Richter (16.), Gian-Luca Waldschmidt (30., 37., 80.), Mahmoud Dahoud (69.), Arne Maier (90.+2) - Andrija Zivković (85. - karny)