ME U21: Niemcy będą bronić tytułu, Rumunia wysoko zawiesiła poprzeczkę

27.06.2019 20:02

Reprezentacja Niemiec pokonała Rumunię 4:2 i awansowała do finału piłkarskich mistrzostw Europy U21. Po dwa gole zdobyli Nadiem Amiri oraz Gian-Luca Waldschmidt, który ma już na swoim koncie siedem trafień.

Niemcy - Rumunia U21 fot. PAP/EPA

Rumuni wysoko zawiesili poprzeczkę faworytom i obrońcom tytułu. Pierwszą bramkę zdobył wprawdzie Nadiem Amiri, ale to jednak podopieczni Matei Mirela Radoia schodzili na przerwę prowadząc. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się George Puscas.

Po zmianie stron do pracy wziął się najlepszy strzelec turnieju Gian-Luca Waldschmidt. W 51. minucie napastnik Frieburga wykorzystał rzut karny, a w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry z rzutu wolnego podwyższył na 3:2. Rumunię dobił Amiri, który również skutecznie egzekwował rzut wolny.

W finale Niemcy zmierzą się z lepszym z pary Hiszpania - Francja. Jeśli wygra "La Roja", będziemy mieli powtórkę z finału sprzed dwóch lat.

Wynik półfinału ME U21:

Niemcy U21 - Rumunia U21 4:2

Bramki: Nadiem Amiri (21., 90.+3), Gian-Luca Waldschmidt (51. - karny, 90.) - George Puscas (26. - karny, 44.)