Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kapitan wicemistrzów Niemiec zagra w reprezentacji Polski?

07.09.2017 15:15
sport

Willi Orban, obrońca i kapitan RB Lipsk może zagrać dla Polski. Jako, że ma polskie korzenie, a nadal nie zadebiutował w pierwszej reprezentacji żadnego kraju, taka możliwość nadal istnieje, a sam zainteresowany tego nie wykluczył.

RB Lipsk fot. East News

24-letni stoper urodził się w Niemczech, jego matka jest Polką, a ojciec Węgrem, co sprawia, że teoretycznie mógłby reprezentować barwy któregoś z tych państw. Dotychczas bowiem nie zaliczył ani minuty w żadnej dorosłej kadrze - ma na swoim koncie jedynie epizody w niemieckiej młodzieżówce.

- Mój ojciec Węgier wciąż mieszka na Węgrzech, mam polską matkę, a sam urodziłem się w Niemczech Teoretycznie więc prawo do mnie ma każda z tych trzech reprezentacji. Jeszcze nie zdecydowałem, co wybiorę - mówił w zeszłym roku w jednym z wywiadów, cytowanym przez portal sport.pl.

Z kolei niedawno o sprawie przypomniał na Twitterze, zazwyczaj dobrze poinformowany, dziennikarz Eleven Sports Tomasz Ćwiąkała:

Orban jest zawodnikiem klubu z Lipska od 2015 roku, jego bilans w drużynie sensacyjnych wicemistrzów Niemiec (których od początku poprzedniego sezonu jest kapitanem) wynosi 65 meczów, 5 goli i 2 asysty. W obecnych rozgrywkach wystąpi wraz ze swoją drużyną w Lidze Mistrzów.

RadioZET.pl/sport.pl/MP

Oceń