Zamknij

Nie żyje były reprezentant Polski, Marek Ostrowski

Krzysztof Sobczak
06.03.2017 10:42
Znicze
fot. Pixabay

W wieku 57 lat zmarł były reprezentant Polski w piłce nożnej i legenda Pogoni Szczecin, Marek Ostrowski. Występował na pozycji skrzydłowego bądź prawego obrońcy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że zmarł Marek Ostrowski, wielokrotny reprezentant Polski i uczestnik mistrzostw świata w 1986 roku w Meksyku. Ostrowski większość kariery spędził w Pogoni Szczecin, w której grał w latach 1982 – 1989. W drużynie narodowej zadebiutował w 1981 roku w meczu z Japonią, a koszulkę z orłem na piersi przywdziewał łącznie 37-krotnie, zdobywając jedną bramkę" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zobacz także

Na mundialu w Meksyku był podstawowym prawym obrońcą - rozegrał wszystkie cztery spotkania od pierwszej do ostatniej minuty.

- Kilka tygodni temu Marek, który był moim przyjacielem, miał operację serca w jednym z austriackich szpitali. Wydawało się, że ze zdrowiem jest lepiej, niedawno opuścił szpital. Niestety, jego żona Hanna przekazała nam wiadomość o śmierci - powiedział mieszkający w Linzu Adam Kensy, który wraz z Ostrowskim grał w Pogoni Szczecin.

Legenda Pogoni

"Filigranowy skrzydłowy (grywał także jako prawy obrońca) to postać wybitna. W Pogoni rozegrał 202 oficjalne spotkania (181 ligowych oraz 21 w ramach Pucharu Polski). W polskiej ekstraklasie zdobył 24 gole, większość po strzałach z dystansu. Ostrowski rozegrał też najwięcej spotkań w reprezentacji jako piłkarz Pogoni - trzydzieści trzy" - napisano na stronie Pogoni.

- To był bardzo dobry piłkarz, nieustępliwy, twardy - wspominał kolegę z boiska inny były gracz "Portowców", Henryk Wawrowski.

W lidze występował m.in. w Wiśle Płock i Zawiszy Bydgoszcz, a potem w klubach austriackich.

Marek Ostrowski zmarł w nocy z 5 na 6 marca. Od kilkudziesięciu lat mieszkał i pracował w Austrii.

RadioZET.pl/PZPN/Pogoń Szczecin/KS