Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Apelacji nie będzie! Bendtner z wyrokiem 50 dni pozbawienia wolności

21.11.2018 19:38
sport

Znany duński piłkarz Nicklas Bendtner zrezygnował z apelacji po skazaniu go przez sąd w Kopenhadze na 50 dni pozbawienia wolności za atak na taksówkarza. To oznacza, że wyrok wchodzi w życie. Nie wiadomo jeszcze, kiedy zawodnik rozpocznie odbywanie kary.

Nicklas Bendtner fot. East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W odpowiedzi na krok Bendtnera prokuratura ogłosiła, że również wycofuje swoje odwołanie od wyroku. - Werdykt jest zatem ostateczny - dodano.

- Nicklas nie zgadza się z decyzją sądu, ale postanowił zostawić sprawę za sobą i skupić się na swoim klubie oraz swojej rodzinie - powiedział jego prawnik Anders Nemeth, cytowany w agencji prasowej Ritzau.

30-letni Bendtner został skazany przez sąd w Kopenhadze 2 listopada. Słynnego duńskiego piłkarza, występujący obecnie w norweskim klubie Rosenborg BK, oskarżono o uderzenie taksówkarza, któremu w efekcie złamał szczękę. Do zdarzenia doszło na początku września.

Bendtner przyznał się do uderzenia taksówkarza w twarz. Tłumaczył jednak, że poczuł się zagrożony, gdy kierowca rzucił butelkę lub puszkę w jego stronę oraz jego dziewczyny, kiedy wyszli bez uiszczenia opłaty.

Doświadczony zawodnik przeprosił swój klub oraz kibiców.

W Danii skazany na mniej niż sześć miesięcy więzienia może zostać objęty nadzorem elektronicznym.

Bendtner wystąpił dotychczas w 81 meczach reprezentacji Danii, dla której zdobył 30 bramek. Grał m.in. w Arsenalu Londyn, Juventusie Turyn czy VfL Wolfsburg. Barwy Rosenborga reprezentuje od 2017 roku.

W przeszłości miał już kłopoty z prawem. W 2013 roku musiał zapłacić grzywnę za kierowanie samochodem po ulicach Kopenhagi pod wpływem alkoholu. Stracił wówczas prawo jazdy na trzy lata.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/AN

Oceń