Zamknij

Były piłkarz Lecha Poznań skazany na cztery miesiące wiezienia

Andreas Nicolaides
26.04.2019 17:13
Lech Poznań
fot. PAP/EPA

Duńczyk Nicki Bille Nielsen, napastnik Lecha Poznań w latach 2016-2018, został w piątek skazany przez duński sąd na karę czterech miesięcy bezwarunkowego więzienia za groźby i posiadanie narkotyków.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

31-letni piłkarz, który ma na koncie m.in. kilka występów w reprezentacji kraju, a ostatnio grał w Lyngby BK, wychodząc z budynku sądu w Kopenhadze pokazał swoją unieruchomioną rękę, w którą został postrzelony z dubeltówki w grudniu podczas szarpaniny w swoim luksusowym apartamencie w stolicy Danii.

- Po tym wydarzeniu stan mojego ramienia sprawia, że jestem niepełnosprawny, więc myślę, że właśnie nadchodzi koniec mojej kariery - powiedział dziennikarzom.

Były piłkarz Lecha Poznań skazany

Sąd rozpatrywał pięć zarzutów, w tym groźby pistoletem wiatrówką rowerzyście na deptaku Stroeget w Kopenhadze, grożenie śmiercią pielęgniarce, fizyczną napaść na ochroniarza jednego z klubów nocnych oraz posiadanie kokainy.

Sędzia Henrik Tornberg uzasadnił wyrok wyjątkową agresją piłkarza i wcześniejszymi przekroczeniami prawa – "napaść na ochroniarza i grożenie śmiercią personelowi szpitala kwalifikuje się tylko do kary bezwarunkowego więzienia”.

Według duńskiego prawa kara niższa niż sześć miesięcy pozbawienia wolności umożliwia odbycie jej w obroży monitorującej w areszcie domowym.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/AN