Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Neymar przez pięć godzin zeznawał ws. rzekomego gwałtu

14.06.2019 16:58
sport

Około pięciu godzin trwało policyjne przesłuchanie w Sao Paulo gwiazdy brazylijskiej reprezentacji Neymara - poinformowała agencja AFP. 27-letni piłkarz jest oskarżany przez modelkę Najilę Trindade o gwałt.

Neymar fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Jestem bardzo spokojny. Prawda wyjdzie na jaw prędzej czy później - powiedział dziennikarzom Neymar po opuszczeniu posterunku. Na zewnątrz czekało ok. 50 osób chcących zobaczyć z bliska napastnika francuskiego Paris-Saint Germain, któremu towarzyszyła ochrona.

Neymar pojawił się na miejscu ok. godz. 16 miejscowego czasu, a wyszedł po ok. pięciu godzinach. Przy chodzeniu korzystał z kul, zmaga się bowiem z kontuzją prawej kostki i z tego powodu zabraknie go w reprezentacji Brazylii na rozpoczynający się w piątek turniej Copa America.

Najila Trindade oskarża Neymara o gwałt

W ubiegłym tygodniu przesłuchiwana przez sześć godzin przez policję w Sao Paulo była Trindade. Wcześniej w wywiadzie telewizyjnym powiedziała, że Neymar zaprosił ją 15 maja do jednego z hoteli w Paryżu i tam zgwałcił. Piłkarz odrzuca oskarżenia, twierdząc, że padł ofiarą oszustki. Po raz pierwszy w tej sprawie był przesłuchiwany na początku czerwca w Rio de Janeiro. Wówczas złożył wyjaśnienia dot. publikacji w internecie części prywatnej korespondencji z modelką. W ten sposób chciał się bronić, choć jednocześnie takie działania (bez zgody drugiej osoby) są w jego ojczyźnie uznawane za przestępstwo. Dlatego sprawa jest badana nie tylko przez policję, ale także przez departament cyberprzestępczości.

Brazylijska policja z kolei w czwartek poinformowała, że pozwie Trindade o zniesławienie. Kobieta miała sugerować, że pracujący przy sprawie funkcjonariusze są skorumpowani. Modelka w jednym z wywiadów stwierdziła, że nagrała spotkanie z Neymarem na tablecie, ale ten został jej ukradziony.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń
Tagi