Zamknij

Neymar może odetchnąć z ulgą. Brazylijczyk oczyszczony z zarzutów o gwałt

Maciej Walasek
30.07.2019 10:06
Neymar oczyszczony z zarzutów o gwałt
fot. NICOLAS TUCAT/AFP/East News

Neymar został oczyszczony z zarzutów o gwałt. Z informacji, jakie uzyskał portal g1.globo.com, wynika, że sprawa została zamknięta ze względu na brak dowodów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Neymar pod koniec maja został oskarżony o gwałt przez Nagilę Trindade. Brazylijczyk na własny koszt zaprosił na randkę do Francji modelkę poznaną na Instagramie. Z jej relacji wynikało, że gwiazdor PSG przyszedł do jej hotelowego pokoju już w dniu przyjazdu, najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu.

Jak napisano w raporcie policyjnym, po kilku chwilach „rozmowy i wymiany czułości Neymar stał się agresywny i przemocą, wbrew woli ofiary, zmusił ją do odbycia stosunku”. Jednak 27-latek nie przyznawał się do winy. Najpierw opublikował nagranie na Instagramie, w którym zaprzeczył tym doniesieniom, a następnie złożył w tej sprawie szczegółowe wyjaśnienia na policji.

Ciąg dalszy sprawy rzekomego gwałtu Neymara. Wyciekło nagranie z hotelu [WIDEO]

Neymar: Sprawa rzekomego gwałtu zamknięta

Serwis g1.globo.com dowiedział się, że biuro prokuratora generalnego w Sao Paulo potwierdziło, że zamknięto śledztwo ws. rzekomego gwałtu ze względu na brak dowodów. Mimo to przeciwko piłkarzowi PSG toczy się inne postępowanie. Brazylijczyk bez zgody Trindade opublikował w sieci jej wizerunek i korespondencję, co w jego kraju jest niezgodne z prawem. Dodatkowo kobieta zgłosiła kradzież tableta z jej domu, na którym miał znajdować się film ukazujący prawdziwe oblicze Neymara. Jej zdaniem był to kluczowy dowód w sprawie.

Na tę chwilę 27-letni zawodnik przebywa w Chinach, gdzie razem z Paris Saint-Germain przygotowuje się do nowego sezonu. Aczkolwiek nie milkną echa na temat ewentualnego transferu Brazylijczyka, który chciałby wrócić do Barcelony.

RadioZET.pl/g1.globo.com/MW