Zamknij

Neymar ma coraz większe problemy z prawem. Cztery pozwy przeciwko Brazylijczykowi

Maciej Walasek
18.06.2019 20:24
Neymar
fot. AFP/EAST NEWS

Neymar wciąż ma kłopoty z prawem Piłkarz Paris Saint-Germain jest oskarżany o m.in. oszustwa podatkowe i naruszenie umowy z Barceloną.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Neymar nie może skupić się na sporcie, ponieważ nadal ma poważne kłopoty poza boiskiem. Brazylijczyk musi zmierzyć się z czterema sprawami, które na tę chwilę prowadzone są przeciwko niemu w sądach.

Chociaż wydawało się, że sprawa z domniemanym gwałtem została zakończona. Nic bardziej mylnego. Kobieta twierdzi, że zawodnik zaprosił ją na randkę do Paryża 15 maja, opłacając przelot i zakwaterowanie. Kiedy doszło do spotkania w hotelowym pokoju, Neymar miał stać się agresywny i zmusić modelkę do odbycia stosunku. W zeszłym tygodniu zarówno ona, jak i piłkarz złożył zeznania na policji. Teraz sprawa trafi na salę sądową.

Neymar: Brazylijczyk oskarżony o oszustwa podatkowe

27-latek ma być również winien skarbówce w Sao Paulo prawie 70 mln reali (16 mln euro) za oszustwa podatkowe. W związku z tym, Skarb Państwa zablokował 36 nieruchomości piłkarza, którymi nie może rozporządzać, ale może w nich przebywać.

Zobacz także

Trzecią sprawą są manipulacje finansowe przy transferze do Barcelony. Firma DIS, która w 2013 roku posiadała część praw do zawodnika uważa, że z transferu Neymara z Santosu do Barcelony otrzymała znacznie mniej niż faktycznie miała dostać. Wszystko przez utajenie prawdziwej wartości transakcji.

Ostatnią kwestią jest pozew Barcelony. Dwa lata temu Duma Katalonii weszła na drogę sądową przeciwko Neymarowi, żądając od niego 8,5 mln euro za złamanie warunków umowy. Chodzi o część premii, którą Brazylijczyk otrzymał po przedłużeniu kontraktu z Barcą i chwilę później przeszedł do PSG.

RadioZET.pl/sport.pl/MW