Zamknij

News Radia ZET: Masowe L4 w policji mogą doprowadzić do odwołania meczów na Śląsku

Krzysztof Sobczak
07.11.2018 11:38
Masowe L4 w policji mogą doprowadzić do odwołania meczów na Śląsku
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Braki w policyjnej obsadzie mogą zdecydować o tym, że niektóre mecze I i II ligi zostaną odwołane - wynika z nieoficjalnych informacji Radia ZET.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Temat zabezpieczenia policyjnego meczów w najbliższy weekend pojawił się na policyjnych odprawach i chociaż żadne oficjalne pismo do klubów ani PZPN nie trafiło, to jednak rzeczniczka śląskiej policji potwierdziła reporterowi Radia ZET Krzysztofowi Sendeckiemu, że problem monitorują.

- Jeśli w weekend na Śląsku na służbę nie stawi się np. 90 procent policjantów, to poszczególne mecze I lub II ligi mogą zostać odwołane lub rozegrane bez udziału publiczności - usłyszał reporter Radia ZET od śląskich policjantów.

Masowe L4 w policji. Co z meczami ekstraklasy?

Spokojni mogą być kibice Ekstraklasy. - Przełożenie kolejki nie wchodzi w rachubę - powiedział Radiu ZET rzecznik Ekstraklasy Bartosz Orzechowski. - Liga ma napięty terminarz, umowy z telewizjami i - wspólnie z rządem - zaplanowane obchody 100-lecia niepodległości - zapewnia.

Tylko na Śląsku w najbliższych weekend rozegranych ma być 6 meczów I i II ligi, do tego 1 mecz Ekstraklasy [Górnik - Śląsk - przyp. red.]. W tej chwili na zwolnieniach lekarskich na Śląsku jest ok. 40 proc. policjantów, w samych Katowicach oddziałów prewencji nie ma 100 proc.

RadioZET.pl/krse