Nenad Bjelica trenerem Dinama Zagrzeb. Ma szansę na dublet

Krzysztof Sobczak
16.05.2018 12:23
Nenad Bjelica trenerem Dinama Zagrzeb
fot. PRZEMYSLAW SZYSZKA / SE / EAST NEWS

Niecały tydzień po zwolnieniu z Lecha Poznań, 46-letni Nenad Bjelica został trenerem piłkarzy Dinama Zagrzeb - poinformowały w środę chorwackie media. Jego nowi podopieczni mają szansę na dublet.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W czwartek 10 maja zarząd Lecha rozstał się z Chorwatem, a ten już sześć dni później podpisał dwuletnią umowę z najbardziej utytułowanym klubem w ojczyźnie. W środowe południe ma oficjalnie zostać zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec Dinama.

Zobacz także

We wtorkowe popołudnie przyleciał do Zagrzebia z austriackiego Klagenfurtu, gdzie mieszka jego rodzina, i wkrótce spotkał się z władzami stołecznej drużyny. Według mediów, szybko osiągnięto porozumienie.

Bjelica zadebiutuje w sobotę w meczu ostatniej kolejki z Interem Zapresic. W tabeli Dinamo jest liderem i ma trzy punkty przewagi nad Rijeką, która zagra tego samego dnia z Hajdukiem Split. Z kolei za tydzień Dinamo czeka finał Pucharu Chorwacji z Hajdukiem.

Poprzednik Bjelicy Nikola Jurcević pracował ze stołecznym zespołem zaledwie dwa miesiące.

Nenad Bjelica zwolniony z Lecha Poznań

Z kolei Bjelica z Lechem (pracował prawie dwa lata) triumfował w sezonie zasadniczym ekstraklasy, ale słaba postawa w rundzie finałowej sprawiła, że poznański klub stracił szanse na mistrzostwo Polski.

RadioZET.pl/PAP/KS