LE: Napoli i Chelsea wykonały zadanie, gol Arkadiusza Milika [WIDEO]

07.03.2019 22:52

Napoli z Arkadiuszem Milikiem i Piotrem Zielińskim w składzie oraz Chelsea Londyn zrobiły duży krok w kierunku ćwierćfinału Ligi Europy. W pierwszym meczu 1/4 finału Anglicy pokonali u siebie Dynamo Kijów 2:0, a Włosi ograli Salzburg 3:0. Premierowego gola w europejskich pucharach zdobył Arkadiusz Milik.

Napoli - Salzburg fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Która z drużyn wygra Ligę Europy?

Napastnik reprezentacji Polski otworzył wynik już w 10. minucie. Polak ładnie zwiódł bramkarza Salzburga, "złamał" na prawą nogę i umieścił piłkę w siatce. Chwilę później na 2:0 podwyższył Fabian Ruiz. Po przerwie Napoli kontrolowało przebieg gry i nie forsowało tempa. Udało się strzelić jeszcze jednego gola, a jego autorem był... stoper austriackiej drużyny Onguene.

Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik wybiegli w podstawowym składzie, ale obaj nie dokończyli tego spotkania. Ten pierwszy rozegrał 66 minut, drugi 82.

Uznawana na głównego kandydata do zwycięstwa w Lidze Europy Chelsea Londyn ze spokojem ograła zespół Tomasza Kędziory Dynamo Kijów 3:0. Gole zdobyli Pedro, Willian i Hudson-Odoi. Prawy obrońca biało-czerwonych spędził na murawie pełne 90 minut.

Blisko awansu jest też Valencia. Hiszpanie bardzo dobrze weszli w spotkanie z Kranosdarem. Po 24 minutach było 2:0, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Rodrigo Moreno. Po zmianie stron Rosjanie odpowiedzieli trafieniem Claessona i właśnie ten gol może mieć decydując znaczenie w kwestii awansu do najlepszej ósemki.

Wyniki meczów 1/8 finału Ligi Europy:

Dinamo Zagrzeb - Benfica Lizbona 1:0 (Petković 38.)
Eintracht Frankfurt - Inter Mediolan 0:0
Renns - Arsenal Londyn 3:1 (Bourigeaud 42., samobój Monreal 65., Sarr 88. - Iwobi 4.)
Sevilla - Slavia Praga 2:2 (Ben Yedder 1., Munir 28. - Stoch 25., Kral 39.)
Zenit Sankt Petersburg - Villarreal 1:3 (Azmoun 35. - Iborra 33., Moreno 64., Morlanes 71.)
Chelsea Londyn - Dynamo Kijów 3:0 (Pedro 17., Willian 65., Hudson-Odoi 90.)
Napoli - Salzburg 3:0 (Milik 10., Fabian Ruiz 18., samobój Onguene 58.)
Valencia - Krasnodar 2:1 (Rodrigo 12., 24. - Claesson 63.)