LM: Drugi remis Napoli z PSG. Włosi wciąż niepokonani

Andreas Nicolaides
06.11.2018 22:50
Napoli - PSG

Napoli zachowało status drużyny niepokonanej w tej edycji Ligi Mistrzów. W 4. kolejce podopieczni Carlo Ancelottiego zremisowali na własnym stadionie z PSG 1:1. Piotr Zieliński rozegrał 20 minut, Arkadiusz Milik nie pojawił się na murawie.

Zagłosuj

Kto wygra mecz?

Liczba głosów:

Jako pierwsi gola zdobyli goście. W doliczonym czasie gry premierowej odsłony Mbappe podał do Bernata, a ten pokonał Ospinę. Po przerwie z rzutu karnego wyrównał Lorenzo Isnigne.

Zapis pełnej relacji z meczu Napoli - PSG.

22:56

Dziękujemy za dziś i zapraszamy na kolejne relacje z meczów Ligi Mistrzów.

90+4 min.

KONIEC! Po wyrównanym spotkaniu Napoli remisuje z PSG 1:1 i zachowuje 2. miejsce. Aktualnie ma 6 pkt, tyle samo co prowadzący w grupie C Liverpool. PSG jest 3. (5 pkt).

90+2 min.

Choupo-Moting za Kehrera. Ostatnia zmiana w PSG.

90+1 min.

Neymar zarobił żółtą kartkę za próbę wpływania na sędziego.

90 min.

Sędzia dolicza 4 minuty.

89 min.

Kartka dla Verrattiego za taktyczny faul na Ounasie.

86 min.

Ciekawe zagranie Zielińskiego górą do tyłu, do Callejona. Hiszpan złożył się do strzału, ale wykonanie pozostawiało wiele do życzenia.

85 min.

Mbappe zmarnował bardzo dobrą okazję. Stał na 10. metrze, mógł przyjąć, a zdecydował się na strzał z pierwszej piłki i chybił.

83 min.

Niestety to nie Milik, a Ounas wchodzi za Belga. Polskiego napastnika w tym meczu nie zobaczymy.

82 min.

Mertens leży na murawie i to dla niego koniec tego spotkania.

80 min.

Dużo gry w środku pola w tym fragmencie. Ten wynik bardziej odpowiada Napoli, które przy remisie utrzyma rywali za plecami.

77 min.

Wchodzi też Cavani za Di Marię. Neapol ciepło powitał swojego byłego napastnika.

76 min.

Za Maksimovicia pojawia się Hysaj. Jeszcze tylko jedną zmianę ma Ancelotti - czekamy na Milika.

74 min.

Koulibaly jest dziś fenomenalny. Przez jego strefę nie przechodzi praktycznie żadna piłka.

73 min.

Jest też pierwsza roszada w PSG - Kimpembe za Meunier.

72 min.

Bernat padł w polu karnym, ale jedenastki nie ma. A faul Maksikovicia chyba był...

71 min.

Zmiana - wchodzi Piotr Zieliński! Polak zastępuje Fabiana Ruiza.

68 min.

Francuzi starają sie odzyskać prowadzenie. Dużo dzieje się po lewej stronie, gdzie są Neymar i Bernat, a schodzi do nich Mbappe.

64 min.
62 min.

GOOOOOOOOOLLLLLLLLL! Insigne trafia z karnego! Buffon go wyczuł, ale nie sięgnął piłki.

61 min.

Karny dla Napoli! Silva do spółki z Buffonem powalili na murawę Callejona.

59 min.

Wreszcie odpowiedź PSG. Strzelał głową Neymar, ale wprost w Ospinę.

57 min.

Buffon broni strzał Ruiza. Włoch jest już bardzo dobrze rozgrzany przez rywali.

56 min.

Neymar wychodził sam na sam z Ospiną, ale Albiol sprytnie go powstrzymał lekko odpychając. Sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

54 min.

Callejon i Mertens ostrzeliwują bramkę PSG. Gospodarze założyli hokejowy zamek i nie pozwalają rywalom na wyjście sprzed własnego pola karnego.

53 min.

Kehrer w ostatniej chwili blokuje strzał Callejona! Coraz wyraźniejsza przewaga gospodarzy.

52 in.

Buffon znów ratuje swój zespół. Ponownie próbował Mertens.

51 min.

Świetna akcja Napoli. Maksimović dograł do Mertensa, ale uderzenie Belga jeszcze lepiej wybronił Buffon.

49 min.

Meunier sygnalizował zagranie piłki ręką przez Mario Rui w polu karnym. Ręka była, ale sędzia uznał, że Portugalczyk nie miał możliwości reakcji.

48 min.

Pierwsza w tej części próba Neymara. Strzał z rzutu wolnego trafia w mur.

46 min.

Wracamy na drugą połowę. Obie ekipy bez zmian.

21:51

KONIEC pierwszej połowy. Piłkarze Napoli mieli jeszcze pretensje do arbitra, bo ten gol padł już po upływie doliczonego czasu gry. Kartkę zarobił Fabian Ruiz.

45+2 min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL dla PSG! Mbappe zagrał do Bernata, a ten niemal wpadł w piłką do siatki!

45 min.

Sędzia doliczył minutę.

45 min.

Długa akcja uśpiła PSG. Insigne oddał ładny strzał z półobrotu, ale wywalczył tylko rzut rożny.

42 min.

To na razie najlepsza akcja tego spotkania. Koulibaly vs Mbappe.

41 min.

Ofensywne wejście Bernata zakończone niedokładnym podaniem.

40 min.

Włoch trafia w mur. Thiago Silva ucierpiał, dostał w głowę, ale będzie kontynuował grę.

38 min.

Rui wywalczył rzut wolny z 25 metrów. Będzie świetna okazja dla Insigne.

36 min.

Ospina końcami palców trącił futbolówkę i ściągnął ją z głowy Mbappe.

34 min.

Brakuje dokładności po obu stronach boiska, a przez to także klarownych okazji. Paryżanie próbują jednak indywidualnymi popisami Neymara i Mbappe rozerwać defensywę gości, neapolitańczycy z kolei starają się wymieniać szybkie podania i w ten sposób przedrzeć się w szyki obronne gospodarzy.

32 min.

Niecelny strzał Ruiza. Sędzia wrócił jeszcze do faulu Kehrera na Callejonie i ukarał Niemca kartką.

29 min.

Fantastyczna interwencja Koulibaly'ego, który czystym wślizgiem zatrzymał Mbappe.

28 min.

Zamieszanie po centrze di Marii. Skakał Thiago Silva, potem Kehrer, aż wreszcie wyjaśnili wszystko obrońcy Napoli.

27 min.

Neymar wywalczył rzut wolny w okolicach pola karnego. Będzie dobra okazja dla PSG.

24 min.

Sprytne rozegranie stałego fragmentu gry przez Insigne i Rui. Portugalczyk wstrzelił piłkę do Mertensa i oddał strzał, ale niecelny.

23 min.

Znakomite dośrodkowanie z głębi pola Neymara do Mbappe. Francuz uderzył z pierwszej piłki, ale przeniósł ją nad poprzeczką.

21 min.

Wreszcie szybsza akcja Napoli zakończona strzałem Mertensa. Trafił jednak w obrońcę.

19 min.

Naymar ograł kilku rywali, wpadł w pole karne i odbił się od Kouilbaly'ego.

16 min.

Neymar zagrał piętą do Meuniera, a ten... jakieś zaćmienie go dopadło, bo zamiast uderzać, odegrał do Brazylijczyka ustawionego 10 metrów za ostatnim obrońcą Napoli.

16 min.

Rui miał mnóstwo czasu, aby przyjąć i dokładnie dośrodkować. Zdecydował się jednak na centrę z pierwszej piłki i nie był to dobry pomysł.

15 min.

Zbyt koronkowa próba rozegrania akcji Insigne z Mario Rui. Obrońcy PSG się w tym wszystkim połapali.

12 min.

Dobre wyjście Ospiny, który uprzedził Neymara.

8 min.

Mertens próbował strzelać z... 60 metrów! Trafił swojego kolegę w piętę. Nieudane zagranie Belga.

5 min.

Pierwsza szarża Neymara i Mbappe. Strzał Francuza zablokowany, a poprawka Verrattiego podbita. Z kornera nie było jednak pożytku.

3 min.

Bardzo spokojny początek spotkania. Piłkę mają gracze Napoli, a rywale póki co ograniczają się do przerywania akcji zaczepnych.

1 min.

Grają! Zaczęli gospodarze.

Warto przypomnieć, że po raz pierwszy w tym sezonie LM w bramce PSG stanie Gianluigi Buffon, który odcierpiał już karę z poprzednich rozgrywek.

20:59

Hymn Champions League już za nami. Za chwilę pierwszy gwizdek.

20:55

Zakończyło się już pierwsze spotkanie w grupie C - Crvena Zvezda Belgrad sensacyjnie pokonała Liverpool 2:0 i zachowała szansę na awans do fazy pucharowej. Obecnie stawce przewodzi Liverpool (6 pkt) przed Napoli (5 pkt) oraz PSG i CZB (po 4 pkt). Dla Włochów i Francuzów ten mecz jest bardzo ważny, bo w tej grupie każdy punkt może decydować o losach każdej z ekip.

20:05

PSG zacznie to spotkanie bez byłego gracza Napoli, Edinsona Cavaniego. Na szpicy wystąpi Kylian Mbappe. Od pierwsze minuty pojawi się także m.in. Julian Draxler.

20:03

Niestety po raz kolejny Carlo Ancelotti nie posłał do boju od pierwszej minuty Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego. Obaj ten mecz rozpoczną na ławce.