Serie A: Wygrana Napoli, Milik przepięknie przymierzył z wolnego [WIDEO]

20.01.2019 22:28

Arkadiusz Milik zdobył gola, a jego Napoli pokonało w meczu 20. kolejki Serie A Lazio Rzym 2:1. W 37. minucie Polak kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego. Przyjezdni kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Francesco Acerbiego.

Arkadiusz Milik zdobył gola przeciwko Lazio fot. CARLO HERMANN/AFP/East News

Milik oraz Piotr Zieliński rozegrali pełne spotkanie i należeli do wyróżniających się zawodników "Azzurrich". W pierwszej połowie napastnik reprezentacji Polski mógł popisać się hat-trickiem, ale najpierw trafił w słupek, a potem jego strzał głową z bliskiej odległości wybronił Strakosha. Udało się za trzecim razem.

W 37. minucie Milik podszedł do rzutu wolnego i przymierzył z ok. 20 metrów niemal w samo okienko bramki Lazio. Wcześniej na listę strzelców wpisał się Jose Callejon.

W drugiej połowie rzymianie zagrali lepiej, ale stać ich było tylko na honorowe trafienie Ciro Immobile. Włoch oraz Milik mają na swoim koncie po 11 goli.

Serie A: Wyniki 20. kolejki

Goli nie brakowało także we wcześniej rozegranych spotkaniach. Dla nas wydarzeniem dnia był debiut w Serie A Arkadiusza Recy. Polski obrońca pojawił się na placu gry w 82. minucie, a jego Atalanta Bergamo rozbiła Frosinone 5:0. Żadnego z trzech reprezentantów Polski nie zobaczyliśmy za to w drużynie Sampdorii Genua. Ekipa z Ligurii zremisowała z Fiorentina 3:3.

W kontrontacji Łukasza Skorupskiego (90 minut) i Thiago Cionka (6 minut) również padł remis. Bologna podzieliła się punktami ze SPAL (1:1). Cagliari szczęśliwie uratowało jedno "oczko" w starciu z broniącym się przed spadkiem Empoli (2:2).

W sobotę Roma ograła Torino 3:2, Parma pokonała Udinese 2:1, a Inter tylko bezbramkowo zremisował z Sassuolo. Dokończenie 20. kolejki w poniedziałek - Genoa zmierzy się z Milanem, a Juventus podejmie najsłabsze w stawce Chievo.

Napoli - Lazio Rzym 2:1

Bramki: Jose Callejon (34.), Arkadiusz Milik (37.) - Ciro Immobile (65.)