Puchar Włoch dla Napoli. Arkadiusz Milik wykorzystał decydującą jedenastkę

17.06.2020 22:50
Napoli - Juventus

Napoli po raz szósty w historii, a pierwszy od 2014 roku sięgnęło po Puchar Włoch. W finale "Azzurri" po serii rzutów karnych pokonali Juventus 4-2, a decydującą jedenastkę na gola zamienił Arkadiusz Milik. W regulaminowym czasie gry goli nie było.

Finał Coppa Italia odbył się zaledwie pięć dni po rozegraniu spotkań półfinałowych. Więcej czasu na odpoczynek mieli gracze mistrza Włoch, ale to Napoli sprawiało lepsze wrażenie w przekroju całego meczu i było bliżej zdobycia gola. Świetnie w bramce spisywał się jednak Buffon, który najpierw obronił uderzenie Demme, a w doliczonym czasie gry drugiej połowu fantastycznie dwukrotnie ratował swój zespół przed utratą gola - zaskoczyć go próbowali Maksimović i w dobitce Elmas.

Napoli zdobyło Puchar Włoch

Milik wszedł na murawę na ostatnie 25 minut i miał jedną szansę, by wpisać się na listę strzelców. Prawą nogą mu nie wyszło, ale w serii rzutów karnych był już bezbłędny i to on przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny. W barwach Juve zawalili Dybala, paradoksalnie najlepszy piłkarz "Starej Damy w tym spotkaniu, którego uderzenie obronił Meret, oraz Danilo, który w ogóle nie trafił w bramkę.

Piotr Zieliński grał do 87. minuty, a Wojciech Szczęsny cały mecz spędził na ławce rezerwowych.