Serie A: Napoli wicemistrzem Włoch, zdecydował gol z karnego w 98. minucie

05.05.2019 22:34

Napoli zapewniło sobie tytuł wicemistrza Włoch. Do 85. minuty podopieczni Carlo Ancelottiego przegrywali z Cagliari 0:1, ale gole w końcówce Driesa Mertensa i Lorenzo Insigne przechyliły szalę na korzyść "Azzurrich".

Napoli - Cagliari fot. PAP/EPA

Piotr Zieliński rozegrał pełne spotkanie, natomiast Arkadiusz Milik pojawił się na murawie w 64. minucie.

Napoli pokonało Cagliari

O pierwszej połowie nie warto nawet wspominać, bo na murawie praktycznie nic się nie działo. Nieoczekiwanie w 63. minucie to bezradne przez ponad godzinę Cagliari zdobyło gola za sprawą Leonardo Pavolettiego.

Natychmiast po utracie bramki Carlo Ancelotti wprowadził na murawę Arkadiusza Milika, a ten rozruszał całą grę ofensywną drużyny z Neapolu. Sam nie wpisał się na listę strzelców, ale wyręczył go Dries Mertens. W 85. minucie Belg pokonał bramkarza rywali strzałem głową.

Napoli zdołało jeszcze wygrać ten mecz. W doliczonym czasie gry Cacciatore zagrał piłkę ręką w polu karnym, a sędzia po obejrzeniu powtórek wskazał na "wapno". Jedenastkę na gola zamienił Lorenzo Insigne. Goście kończyli to spotkanie w dziesiątkę po czerwonej kartce za protesty dla Ionity.

Serie A: Napoli wicemistrzem Włoch

Na trzy kolejki przed końcem Napoli ma dziesięć punktów przewagi nad trzecim Interem. Mistrzostwo Włoch już wcześniej zapewnił sobie Juventus.

Napoli - Cagliari 2:1

Bramki: Dries Mertens (85.), Lorenzo Isnigne (90.+8) - Leonardo Pavoletti (63.)