Premier League: Shane Long z najszybszym golem w historii [WIDEO]

Maciej Walasek
23.04.2019 21:51
Shane Long
fot. kadr z wideo

Shane Long został autorem najszybciej zdobytej bramki w historii Premier League, czyli rozgrywek o mistrzostwo Anglii od 1992 roku. Piłkarz Southampton trafił do siatki niecałe osiem sekund po rozpoczęciu wyjazdowego, zaległego meczu z Watfordem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Shane Long autorem najszybszego gola. Podanie do tyłu ze środka boiska i nieudane wybicie piłki przez obrońcę to wszystko, co zdążyli zrobić gospodarze. Przejął ją Long, który podbiegł kilka metrów w stronę bramki i przelobował wychodzącego z bramki Bena Fostera. Jak zmierzono, od pierwszego gwizdka minęło 7,69 s.

Zobacz także

Premier League: Rekord poprawiony o dwie sekundy

Poprzedni rekord należał do Ledleya Kinga, który uzyskał gola dla Tottenhamu Hotspur 9,9 sekundy po rozpoczęciu spotkania z Bradfordem w 2000 roku.

W wyjściowym składzie gości znalazł się Jan Bednarek. Jeśli "Święci" wygrają w Watfordzie, praktycznie zagwarantują sobie utrzymanie w ekstraklasie - będą mieli osiem punktów przewagi nad strefą spadkową na trzy kolejki przed końcem sezonu. Watford zajmuje ósmą lokatę i walczy o awans do europejskich pucharów.

RadioZET.pl/PAP, Twitter/MW