Zamknij

"Najlepszy w historii". Co za słowa Cezarego Kuleszy o Robercie Lewandowskim

17.01.2022 22:58
Cezary Kulesza i Robert Lewandowski
fot. Tomasz Jedrzejowski/REPORTER/East News; Pawel Wodzynski/East News

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza zabrał głos po zdobyciu przez Roberta Lewandowskiego nagrody dla najlepszego piłkarza świata w 2021 roku przyznanej mu na gali FIFA The Best. Prezes polskiej federacji nie krył zachwytu nad dokonaniami kapitana reprezentacji Polski i nazwał go "najlepszym polskim piłkarzem w historii".

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza pogratulował Robertowi Lewandowskiemu drugiego z rzędu triumfu w plebiscycie FIFA The Best na Piłkarza Roku.

W finałowej trójce plebiscytu FIFA The Best za 2021 rok 33-letni napastnik Bayernu Monachium i kapitan reprezentacji Polski okazał się lepszy od Argentyńczyka Lionela Messiego oraz Egipcjanina Mohameda Salaha.

"Najlepszy w historii". Co za słowa Cezarego Kuleszy o Robercie Lewandowskim

"Mamy wielkie szczęście oglądać na żywo najlepszego polskiego piłkarza w historii! Zdobycie drugi rok z rzędu nagrody FIFA jest tego potwierdzeniem. Jestem przekonany, że przed nim kolejne wyzwania i rekordy. Brawo «Lewy», jesteś najlepszy!" - napisał prezes PZPN-u.

Poniedziałkowa ceremonia w Zurychu z powodu pandemii odbyła się bez udziału publiczności, a z triumfatorami łączono się zdalnie. Lewandowskiemu nagrodę wręczyli w Monachium przedstawiciele Bayernu: szef klubu Oliver Kahn, dyrektor sportowy Hasan Salihamidzic i trener Julian Nagelsmann.

W plebiscycie FIFA The Best głosują selekcjonerzy i kapitanowie drużyn narodowych, dziennikarze, a także internauci.

RadioZET.pl/PAP