Niewybuchy na stadionie Pogoni Szczecin

Maciej Walasek
04.06.2019 13:08
stadion Pogoni Szczecin
fot. ROBERT STACHNIK/REPORTER

Na stadionie Pogoni Szczecin odkryto nieznane konstrukcje. Saperzy potwierdzili, że to niewybuchy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na stadionie Pogoni Szczecin trwają prace budowlane. W pewnym momencie budowlańcy odkopali elementy przypominające fragmenty stalowych starych konstrukcji. Na obiekt przyjechała policja, która miała ocenić sytuację i podjąć decyzję o wezwaniu saperów. W rozmowie z portalem „Głos Szczeciński”, kapitan Michał Rabcewicz z 5. pułku inżynieryjnego w Podjuchach potwierdził zgłoszenie od funkcjonariuszy.

Zobacz także

- Otrzymaliśmy zgłoszenie od policji o dziwnych przedmiotach. Zgłoszono to nam około godziny 9.30. Mogą to być przedmioty niewybuchowe, ale jak opisuje policja mogą to być również łupki albo pociski – wyjaśnił.

Niewybuch na stadionie Pogoni Szczecin: Prace budowlane zostały przerwane

Niestety, ale patrol rozminowywania nie mógł przyjechać na miejsce, ponieważ udał się na inne zgłoszenie o niewybuchu. W związku z tym prace budowlane na stadionie Pogoni zostały przerwane, a teren zabezpieczony przez policję.

Patrol ma 24 godziny na podjęcie działań. Jak przyznał rzecznik, saperzy zajmą się niewybuchami na stadionie Pogoni w środę rano. Na tę chwilę nie wiadomo czy będzie potrzebna ewakuacja mieszkańców z pobliskich domów.

RadioZET.pl/gs24.pl/MW