Musieli awansować i wygrali 91:1. To nie wystarczyło

06.07.2022 15:10
piłka nożna

Niespotykane rzeczy miały miejsce w ostatniej kolejce afrykańskiej Premier League w Sierra Leone. Dwa kluby Gulf FC i Kahunla Rangers walczyły o awans do baraży. W sumie w obu meczach strzelono 187 bramek, a aż 174 z nich padało w drugiej połowie. Federacja zapowiedziała, że przyjrzy się tym spotkaniom.

Mecze ostatniej kolejki niosą za sobą sporo emocji. Wiele zespołów bierze udział w walce o stawkę, dzięki czemu fani jeszcze bardziej żyją tymi pojedynkami. Podobne rzeczy działy się o grę w Eastern Regional Super 10 League rozgrywanej w Sierra Leone w zachodniej Afryce.

Dwie drużyny: Gulf FC i Kahunla Rangers walczyły o drugie miejsce, gwarantujące udział w barażach o awans. Ci pierwsi byli w komfortowej sytuacji, ponieważ mogli pochwalić się korzystniejszym bilansem bramkowym. Wobec tego włodarze Kahunly postanowili wysłać szpiega na spotkanie ich rywali, aby informował ich o dokładnym wyniku.

Nieprawdopodobne mecze w Sierra Leone. Jeden zespół wygrał 91:1, a drugi 95:0

Po pierwszej połowie Gulf prowadziło 10:1 i nic nie zwiastowało gradu goli, który wydawało się, że nastąpił już po pierwszych 45 minutach. Wszystko z powodu dużo mniejszego prowadzenia Kahunly 2:0. Po zmianie stron kibice oglądali aż... 93 bramki, a trójka piłkarzy Kahunli wyleciała z boiska. Jednak nie za sprawą sędziego. Arbiter w rozmowie z serwisem "Sierra Leone Premier Leagues updates" przyznał, że wiedział o ustawionym meczu, dlatego nie będzie dalej prowadził takiej gry.

W związku z tym prowadzeniem spotkania zajął się reprezentant zwycięskiej ekipy. Gdy wygrali 95:0 byli ciekawi reakcji przeciwników, z którymi walczyli o baraże. Okazało się, że oni też mieli swojego zwiadowcę, który doniósł o tym, co się wyprawia na murawie. W związku z tym zamiast 10:1, Gulf FC wygrał... 91:1.

Sprawą już zajęła się tamtejsza federacja, która przeprowadzi wnikliwe śledztwo, o czym poinformowała w mediach społecznościowych.