Zamknij

Mundial 2018: Chorwat nie przyjął medalu mistrzostw świata

Maciej Walasek
21.07.2018 15:52
Chorwacja na mundialu w Rosji

Nikola Kalinić nie przyjął medalu za wicemistrzostwo świata. Zgodnie z regulaminem FIFA, zawodnikowi należał się pamiątkowy srebrny krążek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Nikola Kalinić to jedyny piłkarz w chorwackiej ekipie, który nie wspomina dobrze mundialu w Rosji. W pierwszy meczu fazy grupowej przeciwko Nigerii, 30-latek odmówił wejścia na boisko przekonując, że ma kłopoty z plecami. Jego zdaniem nie opłacało mu się wchodzić na boisko na 15-20 minut. Tuż po spotkaniu, trener Chorwatów wyrzucił go z reprezentacji.

Zobacz także

Kiedy Kalinić wrócił do domu i wracał do zdrowia, jego koledzy dokonali historycznego osiągnięcia i zdobyli wicemistrzostwo świata. Wszyscy zaczęli się zastanawiać, czy zawodnikowi należy się medal. Gdy piłkarze Chorwacji zgodzili się, żeby on też odebrał srebrny krążek, 30-latek uniósł się honorem i odmówił przyjęcia medalu, chociaż zgodnie z regulaminem FIFA miał prawo do odbioru nagrody.

- Dziękuje za medal, ale nie grałem w Rosji. Niezależnie od tego, czy chodzi o gniew, czy o uczciwość. Sami oceńcie – skomentował Kalinić.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/sport.pl/MW