Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Były gwiazdor reprezentacji Egiptu uznany za... terrorystę

18.01.2017 17:54
sport

100-krotny były reprezentant Egiptu Mohamed Aboutrika został wpisany na listę terrorystów za... finansowanie organizacji Bractwo Muzułmańskie. Obrońca zapowiedział apelację.

Mohamed Aboutrika fot. EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

38-letni ex-piłkarz regularnie przelewał określoną kwotę na konto Bractwa, które uznawane jest za organizację terrorystyczną. Wspierał także obalonego w 2013 roku prezydenta Muhammada Mursiego. Tym samym Aboutrika naraził się wymiarowi sprawiedliwości i ostatecznie, decyzją sądu, sam trafił na listę terrorystów. Teraz nie może opuszczać kraju, a jego paszport został zawieszony.

Prawnik byłego zawodnika Muhamed Osman oznajmił, że piłkarzowi nie postawiono żadnych oficjalnych zarzutów, więc wyrok jest bezprawny. Zapowiedział odwołanie.

Mohamed Aboutrika jest legendą egipskiego futbolu. W drużynie narodowej rozegrał 100 meczów i strzelił 38 goli. Chwilę triumfu miał w 2008 roku - jego trafienie zapewniło Egiptowi mistrzostwo Afryki.

38-latek czterokrotnie wybierany był najlepszym piłkarzem Afryki (2006, 2008, 2012, 2013). Karierę zakończył w 2013 roku.

RadioZET.pl/BBC/KS

Oceń
Tagi