Zamknij

Młodzieżowy reprezentant Polski skazany. Trafi do więzienia na 10 lat

05.08.2022 11:47
Młodzieżowy reprezentant Polski skazany. 10 lat więzienia za próbę zabójstwa
fot. Artur Szczepanski/REPORTER

Patryk Z., były młodzieżowy reprezentant Polski, został skazany za usiłowanie zabójstwa. 27-latek usłyszał wyrok dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Patryk Z. został skazany za przestępstwo, którego dokonał pod koniec 2020 roku. Opisując to zdarzenie „Czas Chojnic” wspominał, że były piłkarz spędzał czas z 36-letnim kolegą, z którym grał w gry komputerowe i zażywał narkotyki. W pewnym momencie były piłkarz chwycił za nóż kuchenny i wbił go w kark kolegi. Ostrze wbiło się na głębokość około dziesięciu centymetrów. Patryk Z. nie udzielił koledze pomocy, tylko uciekł z mieszkania i biegał po Chojnicach krzycząc, że ktoś go śledzi. Następnie Z. sam zgłosił się na policję, przed którą w chaotyczny sposób wyjaśniał okoliczności ataku na znajomego.

Śledczy mieli utrudniony kontakt z mężczyzną, który znajdował się pod wpływem narkotyków. Z dopiero po czasie przyznał się do czynu. Policja udała się na miejsce zbrodni, gdzie znalazła nieprzytomną ofiarę z nożem tkwiącym w karku. Z. został zatrzymany i usłyszał od prokuratury zarzut usiłowania zabójstwa, za co groziło mu od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

Jak informuje dziennikarz "Czasu Chojnic" Z. przed kilkoma dniami usłyszał wyrok - 10 lat pozbawienia wolności. Patryk Z. był uznawany za wielki piłkarski talent. Marcin Dorna, który był selekcjonerem reprezentacji do lat 17 regularnie powoływał go do kadry.

Z. należał do tzw. złotego rocznika w Lechii Gdańsk; wystepował w zespole z Przemysławem Frankowskim i Kacprem Łazajem. Rozegrał jedno spotkanie w kadrze U-18. Z. był zawodnikiem m.in. Arki Gdynia i Chojniczanki Chojnice. W trakcie kariery testowany przez Ajax Amsterdam. Około 20 roku życia przestał grać w piłkę w klubach z poziomu centralnego, zaliczając pojedyncze epizody w drużynach z lig okręgowych. 

RadioZET.pl/Onet.pl/Czas Chojnic