Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Legia próbowała nakłonić Piasta na skargę na Mladenovicia? Prezes Lechii oskarża

02.05.2019 12:59
sport

Legia Warszawa chciała wpłynąć na Piasta Gliwice, by klub złożył skargę na Filipa Mladenovicia za rzekome oplucie Toma Hateleya - powiedział prezes Lechii Gdańsk Adam Mandziara w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". Takie działanie miało na celu zawieszenie obrońcy "biało-zielonych" przed hitowym meczem z mistrzem Polski.

Filip Mladenović fot. Piotr Matusewicz/East News
Zagłosuj

Która z drużyn zdobędzie tytuł mistrza Polski?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Podczas meczu Lechia Gdańsk - Piast Gliwice doszło do scysji pomiędzy Hateley'em a Mladenoviciem. Na jednej z powtórek widać, jak Serb wykonuje ruch głową w stronę rywala. Według niektórych interpretacji, obrońca Lechii miał opluć Anglika. Przeciwnicy nie potwierdzili jednak takiego zdarzenia, nie znalazło się ono również w raporcie prowadzącego tamten mecz Szymona Marciniaka.

Mladenović należy do najlepszych lewych obrońców ligi - na swoim koncie ma trzy gole i aż siedem asyst. Kontrowersyjną sytuację chciała wykorzystać Legia Warszawa, która próbowała nakłonić Piasta Gliwice do złożenia skargi na Serba do Komisji Ligi. Miało to na celu zawieszenie obrońcy Lechii przed meczem z mistrzem Polski i tym samym osłabienie przeciwnika.

- Piast potwierdził działania Legii skierowane przeciwko Mladenoviciowi - powiedział prezes Lechii Adam Mandziara w rozmowie z "PS". - Celem ich było nałożenie kary przez Komisję Ligi na niewinnego zawodnika, co skutkowałoby znacznym osłabieniem Lechii Gdańsk na korzyść Legii - dodał.

Piast walczy o mistrzostwo

Piast "propozycję" odrzucił. Gliwiczanie także walczą w tym sezonie o tytuł mistrza Polski, dlatego osłabiania jednego z konkurentów nie leżało w ich interesie. Z ich punktu widzenia najkorzystniejszym wynikiem starcia Lechia - Legia byłby remis. Tak się nie stało, bo podopieczni Aleksandara Vukovicia i Marka Saganowskiego pokonali "biało-zielonych" 3:1.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS

Oceń