Zamknij

Mistrzostwa Europy do lat 19 odwołane. Powodem pandemia COVID-19

23.02.2021 17:34
UEFA
fot. PAP/EPA

Mistrzostwa Europy do lat 19 zostały odwołane. Powodem decyzji UEFA jest pandemia koronawirusa. Impreza miała odbyć się w Rumunii na przełomie czerwca i lipca tego roku.

  • Mistrzostwa Europy w piłce nożnej do lat 19 zostały odwołane
  • UEFA odwołała imprezę z powodu pandemii koronawirusa
  • Euro 2021 na tę chwilę ma odbyć się zgodnie z planem

UEFA odwołała zarówno turniej mężczyzn, jak i kobiet. Rozgrywki pań miały rozpocząć się 21 lipca na Białorusi.

- Podejmując te decyzje, Komitet Wykonawczy UEFA zwrócił uwagę, że przy obecnych ograniczeniach rządowych podróżowanie drużyn i organizowanie miniturniejów byłoby bardzo trudne - napisała UEFA w komunikacie, cytowanym przez PAP. Decyzja miała być konsultowana  i poparta przez europejskie federacje piłkarskie.

Koronawirus. Czy Euro 2021 się odbędzie?

Odwołanie mistrzostw Europy do lat 19 jest niepokojące w kontekście Euro 2021. Seniorskie rozgrywki mają rozpocząć się 11 czerwca, a mecze mają być rozgrywane aż w 12 miastach z 12 krajów. Gospodarzami turnieju są: Glasgow, Dublin, Bilbao, Amsterdam, Kopenhaga, Monachium, Rzym, Sankt Petersburg, Bukareszt, Budapeszt, Baku, a także Londyn, gdzie odbędą się półfinały i finał.

Na ten moment nie ma żadnej informacji, jakoby UEFA zastanawiała się nad odwołaniem lub ponownym przesunięciem imprezy. Sytuacja związana z pandemią COVID-19 jest jednak na tyle dynamiczna, że nie można wykluczyć żadnego scenariusza.

ZOBACZ KONIECZNIE: Euro 2021: TERMINARZ "polskiej" grupy. Kiedy gra reprezentacja Polski?