Mistrz świata z 1998 roku święci triumfy w teatrze. Gra główną rolę w hicie

Krzysztof Sobczak
16.01.2019 10:15
Frank Leboeuf został aktorem
fot. Imago Sport and News/EastNews

Po sukcesach na boiskach były francuski piłkarz Frank Leboeuf święci triumfy na scenie teatralnej. Mistrz świata z 1998 roku gra główną rolę w popularnej komedii "Boeing Boeing", wystawianej w teatrze Daunou w Paryżu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Uwielbiam wywoływać śmiech publiczności i sam świetnie się bawię. Aktorstwo było moim marzeniem z dzieciństwa - powiedział agencji AFP Leboeuf, który 22 stycznia będzie obchodzić 51. urodziny.

Leboeuf zamienił piłkę nożną na aktorstwo

Gdy w 2005 roku zakończył karierę piłkarską, postanowił zrealizować to marzenie. Przez półtora roku studiował sztukę aktorską w Lee Strasberg Institute w Los Angeles. Zagrał w ośmiu filmach, w tym w epizodzie w nominowanej do Oscara "Teorii wszystkiego" (2014), opowiadającej historię małżeństwa słynnego brytyjskiego fizyka Stephena Hawkinga z pisarką Jane Hawking.

W Paryżu Leboeuf występuje nie tylko w "Boeing Boeing", ale także w komedii "Moja teściowa i ja", cieszącej się wielkim powodzeniem na scenie Comedie Caumartin. Niedługo wystąpi w tym przedstawieniu po raz 650.

- Scena teatralna była moją pierwszą miłością - podkreślił były obrońca reprezentacji Francji, który oprócz mistrzostwa świata zdobył z "Trójkolorowymi" tytuł mistrza Europy (2000) i Puchar Konfederacji (2001). Największe sukcesy klubowe odnosił w barwach Chelsea Londyn, sięgając m.in. po Puchar Zdobywców Pucharów i Superpuchar UEFA (1998).

RadioZET.pl/PAP/KS