Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Miroslav Klose wraca do Bayernu Monachium

18.04.2018 12:11
sport

Miroslav Klose urodzony w Opolu 137-krotny reprezentant Niemiec będzie od nowego sezonu trenerem piłkarskiej drużyny do lat 17 Bayernu Monachium - poinformował "Sport Bild".

Mirosław Klose fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zatrudnienie Klosego potwierdził dyrektor sportowy bawarskiego klubu Hasan Salihamidzic. - Jesteśmy po rozmowach i rozpoczynamy współpracę - ogłosił.

Klose nowym trenerem Bayernu Monachium

39-letni Klose występował w Bayernie w latach 2007-2011 (zdobył dwa tytuły mistrza Bundesligi), a później grał jeszcze w Lazio Rzym. Największe sukcesy odnosił jednak z niemiecką reprezentacją. W czterech turniejach o mistrzostwo świata strzelił aż 16 bramek (w 24 spotkaniach), co jest rekordowym osiągnięciem. Łącznie w kadrze zdobył 71 goli w 137 występach.

Z zespołem narodowym Niemiec Klose zajął pierwsze miejsce na mundialu w Brazylii (2014 rok), drugie w 2002 oraz trzecie w 2006 i 2010. Z kolei dekadę temu sięgnął po wicemistrzostwo Europy.

Obecnie znajduje się w sztabie selekcjonera Joachima Loewa, ale po MŚ w Rosji ma rozpocząć samodzielną pracę z juniorami Bayernu. Posiada uprawnienia trenerskie, lecz może prowadzić jedynie zespoły grające poniżej trzeciej ligi i wszystkie drużyny juniorskie oraz kobiece.

Miroslav Klose: Sukcesy. Co osiągnął?

Niedawno Klosemu przyznano tytuł honorowego obywatela miasta Opole. Gdy miał dziewięć lat, w 1987 roku, wyjechał z rodzicami do Republiki Federalnej Niemiec, gdzie uzyskał status przesiedleńca. W pobliżu osiedla Chabry, gdzie spędził lata swojego dzieciństwa, mieści się stadion klubu piłkarskiego Odra, gdzie w latach 1966-78 jedną z gwiazd opolskiej drużyny był ojciec Miroslava - Józef Klose.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/AN

Oceń