Zamknij

Mircea Lucescu wraca na ławkę trenerską. Kibice w szoku

23.07.2020 17:56
Mircea Lucescu
fot. AP/Associated Press/East News

Mircea Lucescu wrócił na Ukrainę i został w czwartek trenerem Dynama Kijów, w którym występuje Tomasz Kędziora. Rumun pracował na Ukrainie wcześniej przez 12 lat, z Szachtarem Donieck osiem razy zdobył mistrzostwo kraju.

Szachtar tytuł wywalczył także w poprzednim sezonie, Dynamo Kijów zajęło drugie miejsce ze stratą 23 pkt do swojego najgroźniejszego rywala.

Po zakończeniu pracy z zespołem Szachtara 74-letni obecnie szkoleniowiec od sierpnia 2017 był szkoleniowcem tureckiej kadry, gdzie zastąpił słynnego Fatiha Terima. Turcy nie awansowali jednak do mistrzostw świata w Rosji, a jesienią 2018 spadli do Dywizji C Ligi Narodów UEFA. W lutym 2019 turecka federacja rozwiązała z Lucescu kontrakt, od tego czasu przez prawie 1,5 roku Rumun był na urlopie.

Mircea Lucescu - legenda Szachtara Donieck

Z Szachtarem obok ośmiu tytułów mistrza kraju, Lucescu sześciokrotnie triumfował w Pucharze Ukrainy, a największym sukcesem było wywalczenie w 2009 roku Pucharu UEFA.

Nowy trener podpisał z klubem z Kijowa dwuletni kontrakt. Jego głównym zadaniem będzie wywalczenie tytułu mistrza kraju, który ostatnio piłkarze Dynama zdobyli w 2016 roku.

RadioZET.pl/PAP/AN